سرویس: ویژه های خبری ۰۰:۵۹ - یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

آرای نمایندگان باید شفاف باشد اما کسی نماینده را سرزنش نکند

نماینده مسیحیان ارمنی جنوب ایران در مجلس گفت: من با شفافیت آرای نمایندگان موافقم، اما باید جامعه آمادگی لازم را برای این موضوع داشته باشد و اگرچه نماینده‌ در قبال رأیش باید پاسخگو باشد اما نباید تکفیر و سرزنش شود.

به گزارش شهرضانیوز، ژرژیک آبراهامیان نماینده مسیحیان ارمنی جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به موضوع شفافیت آرای نمایندگان در صحن گفت: من با شفافیت آرای نمایندگان در صحن موافقم اما معتقدم این موضوع نیاز به تبیین دارد.

وی افزود: سازوکار رای در مجلس به گونه‌ای است که از نظر فلسفی نماینده باید زمان ادای نظر خود و آراء خود فارغ‌بال باشد و نگران و تحت تاثیر هیچ فشاری نباشد.

نماینده مسیحیان ارمنی جنوب ایران در مجلس اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شفافیت مضر نیست اما زمانی که تصمیم گرفته شود که از این موضوع یک نتایج سیاسی استنتاج شود، به نظر من خلاف آزادی عمل نماینده است که گاهی مجبور می‌شود تحت فشارهای مضاعف که از خارج به وی تحمیل می‌شود برخلاف باور خود احتمالا اعمال رای کند.

آبراهامیان خاطرنشان کرد: شفافیت آرای نمایندگان امر بسیار مطلوبی است اما زمانی باید اجرایی شود که جامعه آمادگی آن را داشته باشد تا کسی به خاطر رأیش تکفیر نشود و مورد سرزنش قرار نگیرد. نماینده باید در قبال رأیش پاسخ‌گو باشد اما نه اینکه تحت فشار باشد و سرزنش شود. آن طور که من در مجلس متوجه می‌شوم؛ نمایندگان این نگرانی‌ها را دارند.

نماینده مسیحیان ارمنی جنوب ایران در مجلس در پایان گفت: لازمه هرچه بهتر اجرایی شدن طرح شفافیت آراء برگزاری انتخابات مجلس به صورت حزبی است و در آن موقع است که نماینده با فشار کمتری می‌تواند آرای خود را به صورت شفاف بیان کند و ورود احزاب به انتخاب کمک قابل توجهی به این موضوع دارد.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.