سرویس: اجتماعی ۰۹:۳۰ - شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸

انفجار خانه ای در شهرضا

شهرضا – صبح روز جمعه در خیابان اردیبهشت شهرضا یک باب منزل مسکونی بر اثر تجمع گاز متان تخریب شد. این حادثه سه مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش شهرضانیوز، ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه صبح امروز، صدای انفجاری از یکی از خانه‌های خیابان اردیبهشت در شهرضا به گوش می‌رسد که در همان زمان نیروی انتظامی و شرکت گاز وارد عمل می‌شوند، اما هنوز اطلاع دقیقی از علت این حادثه در دست نیست.

حبیب صادقی، رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرضا با اشاره به مصدومان این حادثه گفت: این حادثه ۳ مصدوم داشت که ۲ آمبولانس به محل اعزام شد و مصدومان حادثه را که یک زن ۴۷ ساله و یک مرد ۵۰ سال و یک نفر راننده ماشینی که در حال تردد در کوچه بوده و به دلیل ریزش آوار بر سر خودرو دچار مصدومیت شده بود را به بیمارستان امیرالمؤمنین شهرضا منتقل کردند.

وقوع انفجار بدون آتش‌سوزی

رسول قرائتی، رئیس شرکت گاز شهرضا در این باره گفت: احتمال می‌رود علت انفجار گاز اتان مربوط به فاضلاب بوده است، در این حادثه شدت تخریب بسیار زیاد بوده به طوری که درب منزل به خانه مجاور پرتاب شده، اما آتش‌سوزی به دنبال نداشته است.

رئیس شرکت گاز شهرضا با بیان این‌که به احتمال زیاد انفجار این منزل مسکونی به دلیل گاز متان نبوده است، افزود: اگر گاز طبیعی بود حتماً با آتش‌سوزی همراه بود، علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

گاز شهری علت انفجار منزل مسکونی در شهرضا

ابراهیم علی‌اکبری درباره علت حادثه گفت: ساعت ۸ و ۳۲ دقیقه صبح امروز به آتش‌نشانی انفجار منزل مسکونی گزارش شد که در سریع‌ترین زمان ممکن نیروهای امدادی بر سر صحنه حادثه رسیدند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا با اشاره به ۳ مصدوم این حادثه بیان کرد: عملیات خاکبرداری با ۵۰ نفر از کارگران شهرداری و کارکنان آتش‌نشانی در حال انجام است.

وی در رابطه با علت این حادثه توضیح داد: پس از بررسی و تحقیقات میدانی، تیم کارشناسی سازمان آتش‌نشانی و کاوش با آواربرداری از منزل مسکونی با سوختگی البسه و لوازم منزل مواجه شدند که نشانگر پرتاب شعله همراه انفجار بوده است.

علی‌اکبری ادامه داد: به دلایل نامعلومی شیر گاز در قسمت انباری و در مجاورت ۲ عدد یخچال باز شده که پس از تجمع گاز با اتوماتیک کردن کمپرسور یخچال سبب انفجار و پرتاب شعله شده که با ریزش سقف و عدم وجود اکسیژن در زیر آوار، حریق خود به خود مهار شده است.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا با اشاره به این‌که در اثر ریزش آوار با توجه به علائم باقی‌مانده بر روی دسته شیر گاز نشانگر بسته شدن شیر نیمه باز بوده است، تصریح کرد: با توجه به آثار سوختگی در یخچال و لوازمی که از زیر آوار به صورت سوخته خارج کردیم به نظر می‌رسد، گاز شهری در انفجار دخیل بوده است.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.