سرویس: اجتماعی ۱۱:۳۲ - چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸

پرسه زدن در فضای مجازی سرسره بازی با گناه است

شهرضا – حجت الاسلام ماندگاری در جمع عزاداران حسینی اصفهان گفت: پرسه زدن در فضای مجازی سرسره بازی با گناه است.

به گزارش شهرضانیوز به نقل از صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمدمهدی ماندگاری شب گذشته در هیئت فدائیان حسین(ع) اصفهان در جمع عزاداران شام غریبان حسینی بیان کرد: ترس از خدا از ویژگی های خوب یاران امام حسین(ع) بود.

استاد دانشگاه ادامه داد: اگر امروزه در جامعه از خدا نترسیدیم ولی از کدخدا ترسیدیم خیلی بیچاره هستیم.

وی افزود: آیت الله جوادی آملی گفتند بیعت از بیع به معنای خرید و فروش می آید و بیعت یعنی خودم را به مولای خودم فروختم و آن وقت است که برای هر کاری باید از مولای خودمان اجازه بگیریم.

ماندگاری معتقد بود: اگر چنین اتفاقی بیفتد دیگر زندگی بر مدار حسین ابن علی(ع) قرار می گیرد.

به گفته وی بیعت بالاتر از عقد است و به معنای این است که پای قرار بایستیم.

حجت الاسلام ماندگاری زندگی جهادی را دومین ویژگی یاران امام حسین(ع) دانست و خاطر نشان کرد: حیات حسینی حیات جهادی است و به همین منوال هم فعالیت های این زندگی جهادی خواهد بود.

استاد حوزه علمیه در ادامه سخنان خود در جمع عزاداران اصفهانی ضمن بیان این که اگر تواسنیتم از چهار چیز بگذریم ما هم ساکن کربلا خواهیم شد، تصریح کرد: گذشت از گناه که نام آن ورع است و پیامبر فرمودند این بالاترین عمل از سوی مومن است و هر کسی که نام خود را به گناه شیرین کند شیرینی نماز و کربلا از او گرفته می شود.

ماندگاری دومین گذشت را گذشت از مردم دانست و گفت: حرف مردم خیلی برای ما مهم نباشد، برخی دنبال این هستند که مردم درباره اقدامات ما چه می گویند، اما مردم پاسخگوی حرف های خودشان نیستند.

وی گذشت از عزیزان و تعلقات و گذشت از جان را به عنوان سومین و چهارمین راه ساکن شدن کربلا دانست و در پایان اظهار داشت: پرسه زدن در فضای مجازی سرسره بازی با گناه است.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.