سرویس: اجتماعی ۲۱:۳۰ - جمعه ۰۸ شهریور ۱۳۹۸

گزارشی برای شروع مهر کرامت در شهرضا

مهر کرامت تحقق آرزوهای کودکان نیازمند

هوای شهریور برای بچه ها یک رایحه ی خاص دارد، رایحه ی خریدن لوازمی که می توانند با آنها به آرزوهایشان دست پیدا کنند. خیابان های شهر، در روزهای شهریور ماه، حکایت خنده ها و شادی های کودکانی را دارد که دست در دست مادرها و پدرهایشان داده اند و در مراکز خرید لوازم مدرسه و نوشت افزار سرگرم خرید هستند. اما در همین روزهای شهریور کودکانی هستند که به دلایلی نمی توانند، آرزوهایشان را نقاشی کنند یا بنویسند

سرزنده و آرام روی صندلی نشسته بود و کیف های صورتی را از آبی جدا می کرد. هر کیف برای خودش دنیایی پر از وسایل جذاب بود. همین کیف ها بهانه ای شدند تا مصاحبه ما با عنوان مهر کرامت با خانم معتمدی فر شروع شود…

۱٫خانم معتمدی فر ابتدا خودتان را معرفی کنید؟

به نام خدا. من اول از شما تشکر کنم که زحمت کشیدید. من خودم را لایق این همه بزرگواری و مهربانی نمی بینم. بنده مهناز معتمدی فر هستم. کار اصلی من با ورزش است. ۳۰ سالی هست که در اداره ورزش و جوانان فعالیت می کنم. که البته تیر ماه امسال من بازنشسته شدم.

۲٫پس با یک بانوی ورزشی سر و کار داریم؟

بله. تمامی فعالیت های من در زمینه ورزش بانوان است. در سمت ها و قسمت های مختلف ورزشی بودم. مدتی در سمت مربی آمادی جسمانی اداره ورزش و بعد از آن نائب رئیسی هیئت کاراته شهرضا را عهده دار شدم.  البته در کنار کار ورزش، با دوستان خوبم در زمینه های فرهنگی هم فعالیت خودم را شروع کردم.

۳٫اگر اجازه بدهید برویم سراغ اصل مطلب، داستان لوازم تحریر برای بچه های نیازمند، چگونه شروع شد ؟

یکی از فعالیت های اجتماعی من در کنار بقیه فعالیت ها در رابطه با تهیه لوازم تحریر و کمک به افرادی که نمی توانند این وسایل را تهیه کنند بود. البته من بیشتر نقش رابط و واسطه را در تهیه این لوازم داشتم

۴٫یعنی چطور؟ بیشتر توضیح دهید؟

خوب راستش را بخواهید بنده یک خواهر دارم که در اصفهان ساکن هستند. ایشان هر سال یک سهمیه لوازم تحریر برای بچه های نیازمند اصفهان در نظر می گیرد و یک سهمیه هم برای بچه های شهرضا. به همین ترتیب این لطف شامل حال من و همسرم شد تا در توذیع لوازم تحریر کودکان نیازمند شهرضا باشیم.

۵٫نظرتان درباره این کمک ها که تحت عنوان مهر کرامت صورت میگیرد چیست؟

قطعا اینگونه فعالیت ها که رگ و ریشه مهربانی و کمک به همنوع، وجود دارد باعث شادی و نشاط و پویایی جامعه می شود و خود این مسئله طبقات اجتماعی را کمرنگ می کند. مسئله مهربانی و کرامت به ذات و سرشت هر انسانی بر می گردد که یک حس خوب به جای می گذارد.

  1. آیا این دست از فعالیت ها تاثیری هم داشته؟

قطعا این حرکت ها بدون تاثیر نمی باشد. این اقدامات خودش باعث می شود مهر و کرامت و بزرگواری در جامعه موج بزند.

۷٫لوازم تحریری که شما تهیه می کنید چه ویژگی هایی دارد؟

لوازم تحریری که دوستان و خواهر بنده تهیه می کنند، لوازمی است که از جذابیت بالایی برخوردار باشد و البته متناسب با سن هر کودک یا نوجوان آماده شود. یک ویژگی هم که ما در آن بسیار دقت می کنیم معمولا سعی می کنیم از جنس ها و نوشت افزار های  وطنی و ساخت خود ایران، خریداری کنیم.

  1. چه مواردی تهیه می کنید؟

ما برای دختران یک کیف صورتی و برای پسران کیف آبی انتخاب می کنیم. محتوای آن را هم مداد، خودکار، پاک کن، خط کش، مداد رنگی، جا مدادی، دفتر و هر چه که هر بچه ای این موارد را ببیند نشاط بهش دست می دهد.

۹٫اگر کسی بخواهد در این کرامت سهیم باشد، چطور با شما ارتباط می گیرد؟

قبلا بنده در اینیستاگرام یک پیج داشتم که البته الان به دلیل کمبود وقت، دیگر آن پیج را حذف کردم. الان از دوستان کسی راغب باشد کمک کند باشگاه حجاب دو می توانند نوشت افزارهایشان را به آن مکان بیاورند.

  1. و سخن آخر خانم معتمدی فر در این زمینه چیست؟

خوب من در زمینه کمک به کودکان و نوجوان های نیازمند به لوازم مدرسه و نوشت افزار می خواهم بگویم من شخصا با همسرم برای توزیع و با کمک های خواهرم و دوستان این کار را شروع کریم و البته کمک رسانی ما در آن سطح بسیار بالا و وسیعی نبود که یک تیم باشیم. من و همسرم وسایل را می گذاشتیم توی ماشین و به مدارس می رفتیم و می پرسیدیم و شناسایی می کردیم و خودمان به دست نیازمندان می رساندیم. من یک درخواست کوچک دارم و آن هم اینکه هر خانواده ای اگر می تواند در کنار تهیه لوازم تحریر و نوشت افزار فرزندش با عنوان مهر کرامت برای فرزندان نیازمند هم این کار را انجام دهد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.