شهرضا نیوز

آموزش وپرورش یک سازمان نیست بلکه یک اَبَر سازمان است

کدخبر: 140677
۱۳۹۸/۰۵/۲۹ در ساعت ۱۳:۳۵

به گزارش شهرضانیوز به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرضا، در مراسم تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش شهرضا، دکتر رفیعی نژاد فرماندار شهرستان، در سخنان خود با اشاره به وضعیت موجود آموزش و پرورش کشور اظهارداشت: هیچ کشور توسعه یافته ای در سطح جهان پیدا نمیشود که ازمسیری غیر از مسیر آموزش وپرورش عبور کرده باشد. توسعه به دست انسانهای آگاه و توانمند صورت میگیرد و بهترین نهاد برای این امر، آموزش و پرورش است .

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خصوصیات دکتر رستگار همچون اهمیت دادن به شورای آموزش وپرورش، مدیریت مشارکتی و استفاده از خِردجمعی و همچنین درایت وی درزمان هیجانات اجتماعی، برنامه ریزی آموزشی را از دیگر خصوصیات و اقدامات وی برشمرد.

رفیعی نژاد درپایان سخنان خود با اشاره به انتخاب درست و بجای مصطفی مطهری به مدیریت آموزش وپرورش شهرضا از سوی آقای اعتدالی، از حُسن تدبیر و درایت مدیر کل آموزش وپرورش استان به جهت این انتصاب سپاسگزاری نمود.

در ادامه این برنامه فیلم کوتاهی از فعالیتهای مدیر سابق آموزش وپرورش به نمایش درآمد و سپس، دکتر محمود رستگار به ارائه گزارشی از روند کار خود و مجموعه تحت مدیریتش درطول هفده ماه تصدی این مسوولیت پرداخت.

وی دربخشی ازسخنان خود اظهار داشت: کار در آموزش وپرورش یک فرصت و نعمت خداوندی است که به ما عنایت شده و این کار بدون همراهی و همکاری دستگاههای اجرایی شهرستان امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به این نکته که آموزش وپرورش یک سازمان نیست بلکه یک اَبَر سازمان است، کار در مجموعه آموزش وپرورش شهرضا را که به یونانچه ی ایران مشهور است بسیار دشوار توصیف نمود و اظهار داشت: ما هر حرکت و برنامه ای که انجام می دهیم براساس یکی از زیر سندهای آموزش وپرورش کل کشور است.

سخنران بعدی این همایش، محمدرضا ناظم زاده معاونت آموزش متوسطه اداره کل بود که در سخنان کوتاهی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر اظهار داشت این برنامه ،جلسه ی تکریم ازیک معلّم و تکریم مقام اوست و اقدامات بسیار خوبی که این فرد در طول دوران مسوولیتش انجام داده باید به نوعی تکریم شود.

وی با برشمردن خصوصیاتی همچون فقاهت، علم و شهادت در دیار شهرضا اظهارداشت کمتر شهرستانی در استان سراغ داریم که فرهنگیان اهل قلم زیاد همانند شهرضا و شهدای والامقامی همچون شهید همت و شهید زمانی داشته باشد.

مصطفی مطهری مدیر جدید آموزش وپرورش نیز در صحبتهای کوتاه خود از تمامی حاضرین دراین مراسم تقدیر و سپاسگزاری کرد. پایان بخش این مراسم اجرای موسیقی سنتی و اهدای لوح سپاس و هدایای مسوولین شهرستان و فرهنگیان به دکتر رستگار و تجلیل از خدمات این فرهنگی فرهیخته بود. این مراسم که حدود دو و نیم ساعت به طول انجامید راس ساعت دوازده و سی دقیقه به پایان رسید.

انتهای پیام/ حبیب الله امیری