سرویس: اجتماعی ۱۳:۳۷ - شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

طرح نهضت نهج البلاغه خوانی در شهرضا

راهبرد ما در نهج البلاغه خوانی دو چیز است اول آسان سازی و دوم ارزان سازی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرضا نیوز سعید طبیبیان گفت: در شهرضا ۵۸ کانون فرهنگی وجود داشته که ۱۵ کانون آن این طرح را اجرا می کنند.

وی با بیان این که کانون های مساجد شهرضا فعالیت خوبی دارند گفت: امیدواریم بتوانیم این طرح به صورت پیوسته در مساجد شهرضا برای همیشه اجرا شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: در این طرح یک صفحه از نهج البلاغه بعد از نماز خوانده، سپس به تفسیر آن صفحه پرداخته می شود.

طبیبیان  گفت: خواندن، تدبر، تفسیر و نظام سازی چهار گامی است که برای فعالیت نهضت نهج البلاغه خوانی مورد توجه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: این نهضت خودجوش و مردمی را با هدف احیای مفاهیم و خواندن نهج‌الابلاغه در شهرضا اجرا می کنیم.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: راهبرد ما در نهج البلاغه خوانی دو چیز است اول آسان سازی و دوم ارزان سازی است.

طبیبیان با اشاره به اهمیت جایگاه نهج‌البلاغه و نقش بهره‌گیری از معارف آن در زندگی، گفت: نهج‌البلاغه گنجی بزرگ، متعالی، بی‌نظیر، به‌روز و جامعی است که ما و همه نسل‌های بعد و قبل ما و همه بشریت را می‌تواند در راستای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: نهج‌البلاغه عصاره بسیار شیرین، جامع و پر اثری از دانش گسترده امام علی (ع) است که در دست ما قرار دارد، ولی از آن غافل هستیم، طلاب و روحانیون، دانشجویان، اساتید دانشگاه‌ها، معلمان و مدعیان فرهنگی نباید از نهج‌البلاغه غافل باشند که گنجی بی‌انتها از معارف است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: نهج‌البلاغه رودی جاری و زلال و تأثیرگذار است که باید همه مردم از معارف ناب آن استفاده کنند.

 

 

 

اتمام خبر/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.