سرویس: اجتماعی ۰۹:۲۱ - سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

در نشست با خبرنگاران

خبرنگاران دردمند

به همت اداره ارشاد اسلامی و فرمانداری شهرضا، نشستی با خبرنگاران و اصحاب رسانه صورت گرفت.

به گزارش شهرضانیوز، به همت اداره ارشاد اسلامی و فرمانداری شهرضا، نشستی با خبرنگاران و اصحاب رسانه صورت گرفت. در این نشست که در روز یکشنبه مورخ ۹۸/۵/۲۰ با حضور جمعی از فعالین و پیشکسوتان عرصه ی خبر و رسانه ی شهرضا و مسئولین شهرستانی اعم از: فرماندار، امام جمعه، مدیر اداره ی ارشاد، بخشدار، معاونت برنامه ریزی فرمانداری پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع شد.

در این نشست آقایان صادقی و رحمتی که از پیشکسوتان خبرنگار هستند به نمایندگی از خبرنگاران مشکلات جامعه ی خبر را به اطلاع مسئولین رساندند عباس صادقی ضمن عرض تبریک روز خبرنگار درباره ی عمده مشکلات خبرنگاران و ضرورت تاسیس مکانی برای شورای خبرنگاران صحبت کرد و خواستار پیگیری حل مشکلات شد.

محمد مهدی رحمتی نیز ضمن عرض تبریک روز خبرنگار و زنده کردن یاد و خاطره ی شهید صارمی اولین شهید خبرنگار در مورد هزینه ی کلان رسانه ی کاغذی و از میان رفتن آن در بین مردم صحبت کرد و همچنین لزوم تشکیل شورای خبرنگاران را امری ضروری دانست.

فرماندار شهرستان شهرضا علی اصغر رفیعی نژاد پس از پایان صحبت های نمایندگان خبرنگاران ضمن عرض تبریک روز خبرنگار و عرض خداقوت به این قشر خدوم گفت : ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید صارمی اولین شهید خبرنگار است و این روز علتی شده تا ما در میان خبرنگاران عزیز باشیم و با آنها گفت و گویی داشته باشیم.  بنده در ابتدا از تمامی خبرنگاران و رسانه های بومی تشکر فراوان دارم که رسالت خود را مطلع کردن مردم میدانند.

دکتر رفیعی نژاد پس از تقدیر ها به مسائل اساسی پرداخت و ادامه داد: آن چیزی که همه ی خبرنگاران باید رعایت کنند حق نویسی است، بدین معنی که هر آن چیزی را بنویسید که از صحت آن مطمئن هستید یا اینکه خبرنگار نباید تخریب گر باشد برای مثال اگر مسئولی در اداره ای به جهت مشغله ی کاری نتوانست به صورت درست پاسخگو باشد، خبرنگار نباید به تخریب آن اداره یا مسئولین آن بپردازد.خبرنگار نباید ریالی نویس باشد،یعنی اگر از اداره ای یا مدیری کمک هزینه ای دریافت کرد چشم خود را بر روی ضعف های آن نبندد و در عین حال انتقاد به همان اداره داشته باشد.

فرماندار شهرضا در پایان برای تمامی خبرنگاران و این جامعه ی زحمت کش آرزوی موفقیت کرد و نکاتی که خبرنگاران گوشزد کردند را در دستور کار خود قرار داد.

در پایان از خبرنگاران و فعالین عرصه ی رسانه تقدیر شد.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.