سرویس: اجتماعی ۰۹:۰۸ - پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸

گرانی ها نفس روستایی های ما را بریده

در جلسه شورای زکات به بررسی اجرای فرهنگ سازی در خصوص زکات پرداخته شد. زکات باید از مسئولین مربوطه هر منطقه بهاء داده شود.

به گزارش شهرضانیوز، مسئول امور فرهنگی و اجتماعی فرمانداری شهرضا در جلسه شورای زکات خاطر نشان کرد: ما بحث زکات را باید جدی بگیریم. اگر مسئولین هر منطقه به بحث زکات اهمیت بدهند، مطمئنأ مردم هم به این مسئله توجه می کنند. کاش این فعالیت آنقدر فرهنگ سازی شود که ما از رسانه ها بشنویم مسئولین کلان ما هم در طرح های زکات شرکت کردند.

آرزو قوامی ایمان مردم شهرستان را بی نظیر خواند و گفت: من ارباب رجوعی داشتم، که با حالت پریشان پیش من آمد. از من درخواست کمک مالی کرد. از من خواست تا برایش دو میلیون وام فراهم کنم. وقتی من علت نیازمندیش را پرسیدم ، گفت: محرم نزدیک است و نذری امام حسین را می خواهم بدهم، اما الان این پول را ندارم. انسان وقتی این موارد را می بیند، افتخار می کند.

عضو سابق شورای اسلامی شهرضا با اشاره به مشکلات تازه ای که برای روستاییان پیش آمده گفت: مظلوم ترین مردم ما در روستاها ساکن هستند. ما می بینیم در اساسنامه های بسیاری که طرح های تسهیلاتی وجود دارد، حوزه فعالیت در سطح شهر است. این گرانی ها نفس روستایی های ما را بریده. این در صورتی است که چرخ اصلی اقتصاد ما، توسط روستائیان به چرخش در می آید.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.