سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۲۵ - یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

تحریم وزیر امور خارجه، اوج حماقت آمریکا است

تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا، اوج تناقض و حماقت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرضا نیوز؛سمیه محمودی در جلسه شورای اداری شهرضا با اشاره به خروج آمریکا در سال گذشته از برجام اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام سبب شد که کشور بر ظرفیت‌های داخلی خود تکیه کند و روز به روز تحریم‌هایی که علیه کشورمان اعمال می‌شود، مسیر بهتری را برای کشور رقم می‌زند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکایی‌ها و هم پیمانانش تصور می‌کردند با خروج از برجام و  اعمال تحریم‌ها نظام جمهوری اسلامی ایران دچار فروپاشی می‌شود، افزود: اقدام سپاه پاسداران در انهدام پهباد و توقیف نفتکش انگلیس سبب شد، تمام نقشه‌های دشمنان نقش بر آب شود، با این دو اقدام سیاست‌های آمریکا متزلزل شد.

وی با بیان این‌که خزانه‌داری آمریکا محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان را در فهرست افراد تحریم شده قرار داد، بیان کرد: بعد از سفر وزیر امور خارجه کشورمان به نیویورک و تبیین دیپلماسی ایران و مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی این تحریم اعمال شد، این عمل اوج تناقض و حماقت است.

سرنگونی پهباد آمریکا سبب شکست سیاست‌های دشمنان شد

محمودی با بیان این‌که وحدت همه ارکان کشور و حمایت همه جانبه از سرنگونی پهباد آمریکا سبب شکست سیاست‌های دشمنان شد، تصریح کرد: امروز باید با وحدت از کشور محافظت کنیم.

محمودی با اشاره به این‌که نیروهای نظامی در حفظ تمامیت ارضی شبانه‌روز دفاع می‌کنند، ادامه داد: با تورم نزدیک ۵۰ درصد، مردم پای نظام خود ایستاده‌اند، بنابراین با عملکرد خود باید رضایت مردم را  حاصل کنیم، مردم وفاداری خود را به نظام نشان داده‌اند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که باید بین مردم و دستگاه‌های اجرایی فاصله کم شود، خاطرنشان کرد: اگر قانون اجازه نمی‌دهد با رفتار خوب رضایت مردم را حاصل کنید.

 وی با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی شهرضا گفت: این منطقه در پاتله جانمایی شده بود که به علت کم آبی و مشکل در ارائه خدمات به شمال شهرستان انتقال یافت؛ با توجه به مخالفت‌های استان اصفهان و پیگیری‌های بسیار از سوی مسؤولان شهرستان شهرضا این کار انجام شد.

مهر ماه تابلوی منطقه ویژه اقتصادی شهرضا بالا می‌رود

محمودی با بیان این‌که تا اوایل مهر ماه تابلوی منطقه ویژه اقتصادی شهرضا بالا می‌رود، اضافه کرد: راه‌اندازی این منطقه در اقتصاد و اشتغال شهرضا و استان اصفهان تأثیر بسیاری دارد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح آمایش سرزمینی استان اصفهان بیان کرد: این طرح با ظرفیت‌های استان تطبیق ندارد و سبب می‌شود، بسیاری از کارها در استان قفل شود.

وی با تأکید بر آماده شدن سند توسعه و طرح آمایش سرزمینی شهرضا خاطرنشان کرد: آب مهمترین موضوع استان اصفهان است، در این رابطه فقط ۱۴ شهرستان استان دیده شده‌اند، درصورتی که استان اصفهان ۲۴ شهرستان دارد و کسی در استان به ۱۰ شهرستان دیگر توجه نمی‌کند.

محمودی ادامه داد: بودجه کلانی از استان اصفهان را به بحث آب اختصاص داده‌اند، خوب است اما به شرطی که ۲۴ شهرستان استان را در بحث آب‌رسانی در نظر بگیرند، شهرستان‌هایی که برخوردار از آب زاینده‌رود نیستند باید در نظر گرفته شوند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که بدون حمایت استان ۵۰ میلیون متر مکعب آب توانسته‌ایم برای جنوب استان در نظر بگیریم، گفت: به دلیل هزینه بالای انتقال آب، درصدد هستیم که بخش خصوصی این انتقال را انجام دهد.

وی با انتقاد از این‌که منابع استان اصفهان مربوط به همه استان است و اگر برای بخشی از استان در نظر گرفته شود، حق‌الناس می‌شود، عنوان کرد: در جلسات متعدد و استعفای نمایندگان استان همراه بودیم، اگر این اتفاق افتاد و ۱۰ شهرستان دیگر استان اصفهان در آب‌رسانی دیده نشدند، بین نمایندگان یک تفرقه به وجود می‌آید.

نگاه به همه شهرستان‌های استان اصفهان باید یکسان باشد

محمودی با تأکید بر این‌که نگاه و توجه باید به همه شهرستان‌های استان اصفهان یکسان باشد، تصریح کرد: نگاه به همه شهرستان‌های استان اصفهان به ویژه در جنوب استان در خدمات‌رسانی یکسان نیست.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کاشان ادعای استانی شدن دارد به این دلیل است که تمام تمرکز مدیران به غرب، شرق و خود استان است و این عدم توجه سبب بروز مشکلاتی برای مردم جنوب استان می‌شود.

وی با بیان این‌که تمام امکانات در مرکز استان اصفهان است، اضافه کرد: قانون در همه استان‌ها یکسان است اما در استان اصفهان بسیار سخت‌گیرانه اجرا می‌شود و سبب بروز مشکلات برای مردم و خود استان می‌شود این سخت‌گیری‌ها سبب شد که استان نتواند در موعد مقرر ۵۰ درصد از بودجه مقرر را جذب کند.

اتمام خبر/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.