سرویس: اجتماعی ۲۱:۳۸ - شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۸

جوانان شهرضا وارد میدان فرهنگ شوند/ امام جمعه پیشتیبان کار فرهنگی می شود/ باید تمام مراکز فرهنگی شهر مطیع امام جمعه ی شهر باشند

امام جمعه شهرضا:نماز جمعه قرارگاه فرهنگ شهر است و تمام مراکز فرهنگی باید محور حرکت خودشان را نماز جمعه قرار بدهند.جوانان شهرضا آتش به اختیار باید وارد میدان فرهنگی شوند.

به گزارش شهرضانیوز؛ حجت السلام والمسلمین نعمت ا… صالح در موضوع بزرگداشت نماز جمعه به ۳ اصل در نماز اشاره کرد و گفت : امام حسین(ع) وقتی خواستند نماز را به پا دارند در آن ۳ اصل را رعایت کردند این نوع نماز است که جلوی فحشا و منکر را میگیرد. این ۳ اصل عبارت است از:اول وقت بودن،به جماعت خواندن،در مقابل دشمن و به صورت علنی نماز را خواندن.این نوع رفتار امام حسین(ع) بود که عامل زنده نگه داشتن دین جدشان پیامبر اکرم(ص) قرار گرفت.

امام جمعه ی شهرضا،با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در اهمیت نماز جمعه گفت: در بیانات مقام معظم رهبری داریم که نماز جمعه قرارگاه آرامش است،خوب علت این حرف به این خاطر است که نماز جمعه ذکر الله است.ذکر و یاد خداوند است.دربین نمازها قرآن به نماز جمعه یک توجه ویژه ای داشته است.

نعمت الله صالح با دعوت از مردم در خصوص رعایت تقوی الهی و تشکر از تمامی ارگان های مربوط در جهت برگزاری نماز جمعه بیان داشت: من از تمام ارگان هایی که در برپایی نماز جمعه مشارکت داشتند تشکر میکنم.نماز جمعه مصداق جریان خون در بدن است.نماز جمعه ذکر ویاد خدا را همانند خون در زندگی انسان برای حیات جاری میسازد.اگر انسان لحظه ای از یاد خدا غافل شد به حالت تباهی میرسد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر با اهمیت دانستن فعالیت های فرهنگی و اینکه نماز جمعه یک قرارگاه فرهنگی است خاطر نشان کرد نماز جمعه یک قرارگاه فرهنگی است،تمام مسائل(فرهنگی،اجتماعی،سیاسی)شهر باید از طریق این قرارگاه به مردم ابلاغ شود.نماز جمعه باید محور فعالیت های فرهنگی باشد. من از جوانان درخواست دارم که آتش به اختیار وارد میدان شوند.برنامه های فرهنگی را با توکل بر خدا شروع کنند.نماز جمعه و امام جمعه پشتیبان شما است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.