سرویس: اجتماعی ۲۲:۰۴ - جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸

طرح جامع امامزاده ۱۵ سال است بر زمین مانده/ مخالفت بعضی ها شناسنامه و آبروی یک شهر را برده/ فرماندار شهرضا طرح جامع را در راس امور قرار دهد

حجت الاسلام والمسلمین نعمت الله صالح گفت: هر شهری برای خود سند افتخار و شناسنامه ای دارد. سند و شناسنامه شهر ما آستان مقدس امامزاده شاهرضا(ع) است که هنوز طرح جامعش بر زمین مانده

به گزارش شهرضانیوز، نعمت الله صالح امام جمعه شهرضا در خطبه های نماز جمعه این هفته به یکی از مطالبات مردمی اشاره کرد و گفت: هر شهری برای خود یک ظرفتی دارد و یکی از انتظارات مردم هر شهرستان استفاده از آن ظرفیت ها برای رفاه اجتماعی می باشد. اما یکی از گلایه های مردم این است که در طول این چند سال شهرضا در خصوص شناسایی ظرفیت هایش مورد غفلت قرار گرفته است. لذا می توانیم این مسئله را ببینیم و لمس کنیم که شهرضا در بین شهرهای استان کمترین رشد را داشته است. الان اگر بخواهیم به یکی از مطالبات مردمی اشاره کنم طرح جامع آستان مقدس امامزاده شاهرضا(ع) می باشد.

امام جمعه شهرضا، امامزاده شاهرضا(ع) را سند و شناسنامه این شهر خواند و گفت: همه ما خوب می دانیم که این امامزاده سند و شناسنامه این شهر است. بنده در آن زمان که در قم بودم، خدمت حضرت آیت الله مرعشی نجفی رسیدم. ایشان تا مرا دیدند، زادگاه مرا پرسیدند، من هم گفتم: شهرضا. این عالم ربانی تبسمی بر لب زدند و گفتند: من سر مزار آقای خلیفه سلطانی رسیده ام. ببینید این شهرضای ما است که با این مکان شناخته می شود. اما نمی دانم چرا با اینکه ۱۲ اداره در طرح جامع این آستان مشارکت دارند، هنوز این طرح تحقق نیافته است.

نعمت الله صالح با اشاره به نامه حضرت امیر المومنین (ع) به مالک اشتر در برخورد با مردم گفت: مولا علی (ع) در نامه ای به مالک اشتر گفت: ای مالک اگر می خواهی مردم با تو همکاری کنند، اگر می خواهی از مردم مالیات بگیری، اگر می خواهی مردم حکومت تو را یاری کنند، به آبادانی منطقه همت کن. آبادانی و عمران را در راس کارهایت قرار بده.این نظام، نظام اسلامی است. باید برای مردم کار کند. تا کی باید در خواب غفلت باشیم. من از مسئولین شهر می خواهم طرح جامع امامزاده شاهرضا را مورد بررسی سریع و اقدام قطعی قرار دهند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با گلایه از اینکه چرا پانزده سال است که طرح جامع آستان امامزاده شاهرضا هنوز اقدامی صورت نگرفته گفت: ۱۵ سال است که این طرح بر روی زمین مانده. من لازم می دانم با قطعیت تمام از فرماندار شهر بخواهم به عنوان بالاترین مسئول اجرایی شهر و کسانی که وظیفه مدیریت کلان را بر ادارات دارند این مسئله را پیگیری کنند. این مکان مسافران زیادی را در سراسر کشور به اینجا می کشاند، اما امکانات رفاهی نداشته باشد.

نعمت الله صالح گفت: این خانواده های شهدا که صاحبان اصلی این انقلاب هستند، اگر خواستند یک مراسم در کنار مزار فرزندشان بگیرند کجا باید بروند. این مسافران در روز های تابستان و زمستان باید کجا بروند.
امام جمعه شهرضا با اقدامات جدی اخیر هیئت امنای امامزاده شاهرضا (ع) که صورت گرفته است خاطر نشان کرد: البته هیئت امنای آستان مقدس امامزاده شاهرضا(ع) در این دو سال اخیر دنبال این طرح جامع بوده اند. حتی در دو جلسه قبل مقرر گردید که کلنگ سالن اجتماعات امامزاده زده بشود، اما وقتی موارد اداریش پیش می آید، متوقف می شود. چراکه فلان اداره مخالفت کرده است.
مگر می شود طرح داده بشود و به خاطر مخالفت یک اداره آبرو و سند شهر بر زمین بماند؟

در پایان حجت الاسلام والمسلمین با اشاره به یکی از امامزاده ها گفت: شما بروید امامزاده آقا علی عباس (ع) را که در دل کویر است ببینید؟ این شهر عقب افتادگی های زیادی دارد که باید رفع شود. متاسفانه این شهر ما طرح داده می شود اما به خاطر مخالفت یا کم کاری یک اداره بر زمین می ماند. من تقاضا می کنم از مدیریت شهر و مخصوصا فرماندار که این مسئله در راس کار خود قرار دهند و عملیات اجرایی طرح جامع امامزاده شروع شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.