سرویس: اجتماعی ۲۱:۲۴ - دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸

امام جمعه شهرضا:

ما از ادارات انتظار داریم/ با حرمت شکنان برخورد قاطع می کنیم/ اصناف در مسئله حجاب برنامه ریزی کند

امام جمعه شهرضا گفت: حجاب و عفاف مقوله ای متفاوت از هرحیث و موضوعی است که در تمام شرایط زندگی می تواند خودش را نشان بدهد . یک جامعه با هویت بانوانش به سعادت می رسد.

به گزارش شهرضانیوز ،نعمت ا…صالح در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر و لزوم احیای این فریضه الهی خاطر نشان کرد : امر به معروف و نهی از منکر یعنی پویایی جامعه در هر شرایطی.امر به خوبی ها و نهی از منکرات نیازمند یک جامعه ای است که سعادت انسان را هدف خود قرار داده. حالا مسئله های گوناگونی هست که باید در جامعه پیگیری شود، ولی یکی از آنها حجاب و عفاف بانوان جامعه است.

امام جمعه شهرضا با اشاره به وضعیت حجاب بانوان جامعه و لزوم اجرای حجاب در امور اصناف گفت: اصناف باید در قضیه حجاب ، در خصوص فروشندگان خانم جدی وارد شوند ، برنامه ریزی اصناف در این مورد بسیار پایین است . اصناف موظف است که برخورد قاطع و نظارت کامل بر روی شاگردان ، مشتری و بانوان در مغازه های سطح شهر داشته باشد.

رئیس ستاد امر به معروف بعضی از فروشندگان مرد را عامل ترویج بی حجابی خواند و گفت: ما متاسفانه می شنویم که بعضی از مردان فروشنده یک برخورد و گاهأ یک ارتباط بدون چارچوب با خانم هایی که بی حجاب برقرار می کنند و خانم هایی که دارای حجاب اسلامی می باشند متاسفانه با بی تفاوتی یا اصلا پاسخگوی موارد خرید و فروش آنها نمی شوند.
امام جمعه شهرضا در برخورد با بی حجابی بانوان و رفتار های آمرین به معروف و ناهیان از منکر با بی حجابی را برخورد های سالم خواند و گفت: ما تفکر بزن و ببند را قبیح می دانیم ؛ وقتی که عقل و شرع و قانون حکم درستی و سلامتی حجاب را به بشر می دهد چرا باید منطق زور را به عهده بیگیریم؟

زمانی هست که ما برخوردمان قاظع می شود و آن هم زمانی است حرمت شکنی ها صورت بگیرد بعضی ها میخواهند قوانین و ارتباطات سالم جامعه را برهم بزنند و آزادی جامعه را بگیرند ؛ ما برخوردمان قاطع است .

نعمت ا… صالح در خصوص فعالیت ادارات با موضوع حجاب گفت :ما از رؤسای ادارات و دوستان انتظار طرح داریم.طرح های فرهنگی قدیم و روشنگر به ستاد بدهید. وضعیت حجاب ادارات بد نیست اما بدون مشکل هم نیست.حرمت ها باید در شرایط کار حفظ شود. خیلی ها فکر میکنند که در شرایط کار خواهر و برادر هستند . چه کسی این اجازه را داده ؟

در پایان آرزو قوامی به مسئله هویت اجتماعی بانوان و تاثیر حجاب و عفاف بانوان در جلسه پرداخت و عامل سعادت و صعود جامعه را در گروی بینش و حیای بانوان جامعه دانست.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “ما از ادارات انتظار داریم/ با حرمت شکنان برخورد قاطع می کنیم/ اصناف در مسئله حجاب برنامه ریزی کند”

  1. محسن گفت:

    با سلام
    جامعه وآنچه که شاهد آن هستیم دستپخت ۴۰ ساله است . یک شبه بوجود نیامده . همین شهرضا که یک نفر مانتویی نداشت ، اما حالا . !!!!!
    آقای صالح بخواهید از همین اول کارتان بدون ترمز بروید ، تصادف می کنید . باید حجاب فرهنگ سازی بشود . زیاد هم به اطرافیانتان دل خوش نکنید که دلسوزی نخواهند کرد
    ++

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.