سرویس: اجتماعی ۰۹:۱۱ - دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸

استاد دانشگاه کاشان:

جلوگیری از مشکلات اجتماعی با رعایت عفاف و حجاب

مقام برتر مسابقات مداحی استان گفت: رعایت عفاف و حجاب در جامعه از خیلی مشکلات اجتماعی جلوگیری می‌کند

به گزارش شهرضانیوز، زهرا حاجیان در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه حجاب و عفاف مشخصه یک خانم در جامعه است، اظهار کرد: اولین منفعت رعایت حجاب و عفاف برای خود فرد است که خود را در جامعه در معرض دید و سو استفاده دیگران نگذارد.

این مدیحه‌سرای اهل‌بیت (ع) گفت: رعایت عفاف و حجاب در جامعه از خیلی مشکلات اجتماعی جلوگیری می‌کند و عفاف و حجاب مختص خانم‌ها نیست و باید آقایان هم رعایت کنند؛ رعایت عفاف و حجاب صرفا محدود به چادر نیست.

وی افزود: به نظر من بحث حجاب و عفاف، حیا را مطرح می‌کند که باید خانم‌ها و آقایان در جامعه رعایت کنند که اگر این معقوله دینی کم‌رنگ شود، قبح‌ها شکسته و راه‌های فساد باز می‌شود.

حاجیان با توضیح اینکه زمانی که فردی عفاف و حجاب را رعایت نکند به دیگران اجازه می‌دهد که وارد حریم خصوصی و شخصیتش شود، بیان کرد: مادر اصل بنیاد خانواده است و دشمن هم به‌این‌علت سعی می‌کند با بی‌ارزش کردن عفاف و حجاب و ترغیب به بی‌عفتی، بنیاد خانواده ایرانی را نابود می‌کند.

وی اضافه کرد: زمانی که مادر به‌عنوان اصل خانواده دچار بی‌عفتی شود فرزند و همسر این خانواده دچار این مشکل می‌شوند.

مقام برتر مسابقات مداحی استان با تأکید بر اینکه دشمن بر روی عفاف و حجاب خانم‌های ایرانی برای سست کردن خانواده‌های دست گذاشته است، تصریح کرد: مشکل سست بودن بنیاد خانواده در غرب هم وجود دارد.

وی ادامه داد: حجاب داشتن به معنی تضاد با بروز بودن نیست و هر فردی با توجه به شخصیت خود می‌تواند نوع مد منظر را استفاده کند.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.