سرویس: اخبار شهرضا ۲۱:۲۶ - جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸

محمد حسین داراب

ظرفیت های مردمی، راهکاری برای تحقق اهداف امر به معروف و نهی از منکر است

تحقق اهداف بلند امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و بروز آثار آن در عملکرد و رفتار مردم، نیازمند مردمی کردن این فریضه و حضور خود مردم در بطن اجرای این حکم الهی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شهرضا نیوز معاون فرماندار شهرستان شهرضا گفت: ظرفیت های مردمی، راهکاری برای تحقق اهداف امر به معروف و نهی از منکر است.
ظرفیت های مردمی، راهکاری برای تحقق اهداف امر به معروف و نهی از منکر است
محمد حسین داراب در جلسه ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر که در فرمانداری برگزار شد گفت: مشارکت دادن مردم در اجرای برنامه های عام المنفعه به خوبی جواب داده و منجر به تحقق اهداف شده و این امر می طلبد که در حوزه های مختلف از این ظرفیت و پتانسیل عظیم و تاثیر گذار بیشترین و بهترین استفاده شود.
وی فریضه امر به معروف و نهی از منکر را برای مسلمانان یکی از واجبات دانست و افزود: از این رو تحقق اهداف بلند امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و بروز آثار آن در عملکرد و رفتار مردم، نیازمند مردمی کردن این فریضه و حضور خود مردم در بطن اجرای این حکم الهی است.
 معاون فرماندار شهرضا گفت : فعالیت در جهت نهادینه کردن فرهنگ فریضه امر به معروف و نهی از منکر از وظایف هر فرد مسلمانی است .
داراب گفت: امر به معروف و نهی از منکر در فرهنگ متعالی اسلام، از جایگاه و اهمیتی والا برخوردار است، زیرا این فریضه، وسیله ای راهگشا و راهی نویدبخش است که هم به بقا و تعالی مکتب می انجامد و هم عطری دل انگیز را که حاکی از سعادت و سلامت فرد و جامعه است، در فضای زندگی بشر می پراکند.
وی احیای امربه معروف و نهی از منکر نیازمند عزم همه دستگاه‌ دانست و افزود: در اصل مجری امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را بایستی خود مردم بدانیم. مردم مسئول اجرای امر به معروف و نهی از منکر هستند.

خبرنگار: محمد مهدی ملکی/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.