سرویس: اخبار شهرضا ۰۱:۱۸ - چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸

امام جمعه شهرضا:

شرع هم حد و مرز دارد

در جلسه تخصصی ارتقاء سطح بنیان فکری ستاد امر به معروف و نهی از منکر، صالح امام جمعه گفت: کسانی که امر به معروف می کنند، اینها، حامیان دین هستند. همچنین در این جلسه به بررسی روند مشکلات اجتماعی پرداخته شد.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام و المسلمین صالح در جمعی از آمرین به معروف و ناهیان منکر به مناسبت هفته عفاف و حجاب گفت: من از کسانی که امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه دارند، مخصوصا شما خواهران و برادران بزرگوار، کمال تشکر را دارم. من بر خود وظیفه دانستم که بگویم شما حامیان دین اسلام هستید.

امام جمعه شهرضا با اشاره به تاریخ انبیاء و وجود فریضه امر به معروف و نهی از منکر خاطر نشان کر: از مهمترین مسائل مهم مه در سراسر تاریخ انبیاء می توان به وضوح آن را دید و مورد بررسی قرار داد، همین مسئله امر به معروف و نهی از منکر است. این فریضه مثل نماز است. از اهمیت بالایی برخوردار است.معروف ها آن چیز های خوب است که جامعه را به سعادت می برد. این معروف ها را باید با عرف و شرع و قانون و عقل به یاری آن برویم.

نعمت الله صالح با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از فریضه های الهی است و عامل اصلی برای سعادت جامعه است افزود: اگر این واجب صورت بگیرد، بقیه واجبات دین هم زنده و پویا می شوند. بعضی ها می گویند اختیارمان دست خودمان است، هر کار که خواستیم انجام می دهیم. خوب این حرف تا حدودی درست است که این اختیارات انسان به دیگر افراد جامعه ضرر نرساند. آیا شخصی که در کشتی قرار می گیرد و شروع کند به سوراخ کردن کشتی، بعد بگوید که من دوست دارم کنار صندلیم در کشتی سوراخی ایجاد کنم. خوب این یعنی خسارت محض به خودش و تمام افراد در کشتی.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر، واجبات شرع را دارای حد و مرز خواند و گفت: یک نکته را هم نباید در امر به معروف و نهی از منکر فراموش کرد، آن هم ضوابط و قواعد این مسئله است. تمام واجبات برای خودشان حد و مرزی دارند. نماز درست است که واجب است اما همبن نماز دارای حد و مرز است. مثلا شما می دانید که نماز صبح واجب است و ثواب دارد آما آیا می توانید همین نماز صبح را ۳ رکعت بخوانید؟
پس رعایت چارچوب های شرع هم ملاک هست.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.