سرویس: اجتماعی ۱۴:۰۶ - شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۸

سخنرانی فرماندار پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرضا

سن ۱۸ تا ۴۰ سال بیشترین مصرف‌کننده مواد مخدر هستند که نشان می‌دهد نیروی خلاق و کارآمد و مولد جامعه مورد هدف قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرضا نیوز علی‌اصغر رفیعی‌نژاد در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرضا با اشاره به ۵ تیر ماه روز مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: ایران به تنهایی پیشتاز مبارزه جهانی با مواد مخدر است، مصرف مواد مخدر در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی تأثیر بسیاری گذاشته است.

وی با بیان این‌که براساس پژوهش‌ها، خانواد به عنوان یکی از عوامل تأثیرگذار در پیشگیری و یا گرایش به مواد مخدر است، تصریح کرد: به دلیل فعالیت‌های نظامی، انتظامی، امنیتی و فرهنگی که در کشور انجام شده، آهنگ رشد مصرف مواد مخدر در کشور کاهش پیدا کرده و از نظر کمیت افزایش تعداد معتادان هم متوقف شده است.

رفیعی‌نژاد با بیان این‌که جدیت ایران در مبارزه با مواد مخدر در ۴۰ سال گذشته زبانزد خاص و عام است، عنوان کرد: تقدیم حدود ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز و میلیاردها دلار در راستای مبارزه با مواد مخدر مؤید این قضیه است.

فرماندار شهرضا با بیان این‌که شیطنت استکبار در کشور افغانستان سبب صرف هزینه‌های مالی و انسانی بسیاری شده است، خاطرنشان کرد: تولید مواد مخدر سنتی و صنعتی از سال ۲۰۰۰ با استقرار آمریکا در افغانستان ۵۰ برابر و کشت خشخاش بیش از ۴ برابر شده است.

وی با تأکید بر این‌که پیشگیری مؤثرترین و کارآمدترین روش مبارزه با مواد مخدر است و باید همه جانبه باشد، ادامه داد: تمام افراد، گروه‌ها، نهادهای آموزشی، فرهنگی، دینی و مذهبی و خانواده‌ها باید در این نهضت پیشگیری مشارکت داشته باشند.

رفیعی‌نژاد با تأکید بر این که مواد مخدر خسارت‌های بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و سیاسی دارد، تصریح کرد: سن ۱۸ تا ۴۰ سال بیشترین مصرف‌کننده مواد مخدر هستند که نشان می‌دهد نیروی خلاق و کارآمد و مولد جامعه مورد هدف قرار گرفته است.

فرماندار شهرضا با اشاره به این‌که ۲۷۵ میلیون نفر در جهان درگیر مصرف مواد مخدر هستند، اضافه کرد: ۶۰۰ سایت به صورت مستقیم و غیرمستقیم به تبلیغ مواد مخدر برای جوانان با عنوان لاغری، زیبایی، بالابردن هوشیاری می‌پردازند که همه این محصولات ترکیباتی از مواد مخدر را دارند.

وی با اشاره به خسارت‌های سیاسی مواد مخدر در جامعه اظهار داشت: وقتی مواد مخدر در جامعه، صنایع، مدارس، دانشگاه‌ها و در بین دختران و پسران افزایش پیدا کرد، نارضایتی عمومی در جامعه پدیدار می‌شود و جامعه‌ای که نارضایتی عمومی داشته باشد، آماده هرگونه تنش سیاسی است و استکبار با علم به این قضیه به تولید و توزیع مواد مخدر مشغول است.

رفیعی‌نژاد با اشاره به این‌که یکی دیگر از خسارت‌های سیاسی مواد مخدر، کاهش اعتماد عمومی به توانایی حاکمیت است، بیان کرد: اگر لحظه‌ای حافظان امنیت کشور غفلت کنند، اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد.

 

اتمام خبر/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.