سرویس: اجتماعی ۲۲:۳۸ - سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

آمده ایم کمک کنیم/ میراث هیچ نظارت مادی و معنوی ندارد

در دیدار جمعی از هنرمندان شهرستان شهرضا با رئیس جدید اداره میراث فرهنگی مهدی میرحاج، شروع یک حرکت جدید برای شناسایی مشکلات هنرمندان شهر ، نقطه نظر هایی که در جهت فرهنگ سازی و پویا سازی هنر در شهرضا در تمامی ابعاد پرداخته شد.

به گزارش شهرضانیوز، جمعی از هنرمندان شهرضا به مناسبت هفته صنایع دستی ضمن خیر مقدم گویی به ریاست جدید اداره میراث فرهنگی ، از پتانسیل بالای هنرمندان شهرستان در رشته های هنری گفتند و آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری اعلام نمودند.

حمید رضا امیری هنرمند خوشنویس با اشاره به اینکه مقوله ی فرهنگ و هنر، در ساخت هویت موثر است گفت: فرهنگ و هنر مقوله ای است که هویت یک شهر را نشان می دهد و متولیان آن در جامعه، اداره هایی همچون میراث فرهنگی و ارشاد اسلامی می باشند.

امیر حسین نعیم با اشاره به مشکلات کنونی جامعه هنرمندان با ادارات خاطر نشان کرد : هنرمندان وقتی از مشکلات خود می گویند ادارات زیربط تنها می گویند بودجه نیست در صورتی که اکثر این مشکلات اساسا نیازمند بودجه نیست. بودجه ای که هر از چند گاهی شاهد حیف و میل آن در یک مراسم ، جشن و یا … هستیم. احاطه و درک مسئولین زیربط با دیدن هنرمندان و همدلی با ایشان رسالتی فراموش شده در حل مسائل آن ها است.

در پایان آقای رحیمی ضمن خیرمقدم گویی مجدد به آقای میرحاج و جمع بندی نظرات دوستان ، با ارائه رزومه خود در زمینه میراث فرهنگی و همکاری با ادارات کل میراث فرهنگی اصفهان و شهرکرد آمادگی خود را جهت پیشبرد اهداف هنرمندان ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و موزه اعلام نمودند و ضمن تشریع روابط خوب با معاونت های میراث و صنایع دستی در پیشبرد برنامه های میراث در شهرضا ، ابراز امیدواری کردند آینده روشن تری پیش روی اهالی فرهنگ و هنر و به سبب آن مردم هنر دوست و فهیم شهرضا است.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.