سرویس: سیاسی ۱۵:۴۳ - جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲

سخنان روحانی، مشوقی برای صدور قطعنامه علیه ایران است

سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک گفت: متاسفانه پیشاپیش آقای روحانی با بیان این مسائل باعث شد دشمن این برداشت را داشته باشد که در صورت پیروزی آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری باید فشار را بر نقطه ای گذاشت که آقای روحانی از آن وحشت دارند و آن صدور قطعنامه است. به گزارش […]

thسفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک گفت: متاسفانه پیشاپیش آقای روحانی با بیان این مسائل باعث شد دشمن این برداشت را داشته باشد که در صورت پیروزی آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری باید فشار را بر نقطه ای گذاشت که آقای روحانی از آن وحشت دارند و آن صدور قطعنامه است.
به گزارش بولتن نیوز به نقل از بی باک، سخنان حسن روحانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری که برای معرفی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از شبکه ۲سیما پخش می شود باعث رنجش خاطر مردم ایران مخصوصا خانواده شهدای هسته ای و دیگر شهدای جمهوری اسلامی ایران شد.

محمد حسن قدیری ابیانه دکترای علوم استراتژیک و سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک در گفتگو با بی باک اظهار داشت:  آقای تونی بلر گفته بود که ما نتیجه اشغال عراق را در سعد آباد گرفتیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه غربی ها اگر بخواهند در کشوری موفق شوند و به اهداف خود برسند رعب و وحشت در دل مخاطب ایجاد می کنند تا مخالفان خود را به عقب نشینی وادار کند، افزود: آن ها اگر بدانند کسی از تحریم و تهدید و یا بردن قطعنامه به شورای امنیت وحشت دارد از این اهرم ها بیشتر استفاده خواهد کرد.
قدیری ابیانه در تشریح عملکرد روحانی تصریح کرد: اگر آقای روحانی متعقد است باید از از رفتن قعطنامه به شورای امنیت پرهیز کرد نباید آن را بیان کند زیرا مطرح کردن آن، این پیام را به دشمن می دهد که ما فقط در صورت صدور قطعنامه از حقوق ملت ایران دست بر می داریم.
وی با بیان اینکه شجاعت و نادیده انگاشتن فشارها و تهدیدها بهترین سیاست دربرابر زورگویان است خاطر نشان ساخت: اظهارات سازش کارانه نه تنها مانع بروز خطر نخواهد شد بلکه عملا دشمن ترغیب به حرکت در آن مسیر خواهد شد اما اینکه اعلام شود که از رفتن قطعنامه به شورای امنیت وحشتی نداریم  و یا حتی قطعنامه ها را کاغذ پاره اعلام شود به معنای عدم تلاش برای  پیشگیری از صدور قطعنامه نیست بلکه  این پیام را به دشمن می دهد که ما تحت هیچ شرایطی عقب نشینی نمی کنیم.

دکترای علوم استراتژیک افزود: متاسفانه پیشاپیش آقای روحانی با بیان این مسائل باعث شد دشمن این برداشت را داشته باشد که در صورت پیروزی آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری باید فشار را بر نقطه ای گذاشت که آقای روحانی از آن وحشت دارند و آن صدور قطعنامه است.

قدیری ابیانه گفت: اقای روحانی قطعنا فرق کاغذ پاره و قطعنامه شورای امنیت را می داند اما آیا متوجه این امر هستند که نحوه بیان مطلب به این صورت که در برنامه زنده تلوزیونی اعلام کردند مانعی برای صدور قطعنامه ها نیست بلکه مشوقی برای صدور قطعنامه علیه ایران است.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه تصریح کرد: خوب است که صدا و سیما این فرصت را به مخاطب داده که نامزدها نظرات و دیدگاه های خود را مطرح کنند این سخنان آقای روحانی باعث شد مردم بهتر با مواضع ایشان بیشتر آشنا شوند زیرا در ارزیابی نهایی مردم تاثیر گذار خواهد بود.

قدیری ابیانه در پایان گفت: آقای احمدی نژاد هم مانندآاقای روحانی فرق قطعنامه و کاغذ پاره را میداند اما آقای احمدی نژاد یک چیز را بیشتر می دانست آنهم این بود که اعلام ترس و وحشت از قطعنامه شورای امنیت  کمکی به حل مساله نمی کند.
دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.