سرویس: ویژه های خبری ۲۳:۵۵ - یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

شورای مبارزه با مواد مخدر

آمار گرایش به مواد مخدر در استان اصفهان فاجعه بار است/ برای مبارزه خانواده ها وارد شوند

در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا به بررسی اعتیاد و مقابله با آن و برنامه ریزی جهت آموزش مواد مخدر، برای خانواده ها برگزار گردید.

به گزارش شهرضانیوز، صبح امروز در سالن شهید باهنر فرمانداری، در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا به بررسی روند مبارزه با مواد مخدر پرداخته شد.

فرماندار شهرستان شهرضا با اشاره به شیوع مواد مخدر در سن ۱ سالگی اشاره کرد و گفت: طی یک تحقیق علمی که در استان اصفهان و یزد برگزار گردید در استان اصفهان گرایش به اعتیاد در سن ۱۸ سالگی حدود ۸۰درصد می باشد. این آمار فاجعه است.

علی اصغر رفیعی نژاد با بیان اینکه برای اوقات فراغت جوانان، باید برنامه ریزی های جامعی صورت بگیرد گفت: این آمار گرایش به مواد مخدر، نشانگر آن است که، نیرو های کارآمد، توسعه گر و توانمند و زاینده ما دچار این مشکل بزرگ شده اند.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مبارزه با این عمل خانمان سوز، ابتدا مربوط به خانواده ها می شود گفت: برای مبارزه با مواد مخدر بعضی از خانواده ها دستگاه های انتظامی و امنیتی را متولی این امر می دانند. این در صورتی است که در مرحله اول باید مراکز آموزشی، آموزش و پرورش و خانواده ها که اصل تربیت را بر عهده دارند، برای مبارزه به میدان بیایند و در مرحله نهایی نهاد های انتظامی و قضایی وارد کار شوند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.