سرویس: ویژه های خبری ۰۰:۰۳ - یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

نهج البلاغه برترین کتاب روایی در حوزه فقه، اندیشه دینی و تربیت است

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به اذعان همه عالمان و متخصصین دینی نهج البلاغه برترین کتاب روایی در حوزه فقه، اندیشه دینی، در عرصه تربیت و زهد و اندیشه و عمل است

به گزارش شهرضانیوز به نقل از صاحب نیوز؛ عبدالهادی فقهی زاده عصر امروز در مراسم رونمایی از نهج البلاغه به خط بریل برای اولین بار در جهان اسلام در کتابخانه مرکزی اظهار کرد: در طول تاریخ افراد زیادی به واسطه نداشتن سند همراه با نهج البلاغه، به این کتاب گران، سنگ شبه در زمینه صحت وارد کرده اند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدامات سید رضی و سید مرتضی در زمینه نهج البلاغه که خط بطانی بر این شبهه افکنی ها درباره صحت نهج البلاغه و نسبت آن به حضرت علی(ع) بود، تصریح کرد: به اذعان همه عالمان و متخصصین دینی نهج البلاغه برترین کتاب روایی در حوزه فقه، اندیشه دینی، در عرصه تربیت و زهد و اندیشه و عمل است و به راستی نهج البلاغه فخر بشریت و انسانیت است.

فقهی زاده با تاکید براینکه یکی از علت گران سنگی و ارزشمندی نهج البلاغه زانو زدن حضرت امیر المومنین(ع) پیش پای وحیانیت و رسول مکرم اسلام این جان بشریت است گفت: ساختار نهج البلاغه معجزه بیانی، اندیشه ای و تربیتی است، نهج البلاغه دقیقاً چون قرآن معجزه بیانی است ولی پیش از آن، معجزه اخلاقی، تربیتی و اعتقادی است.

در ادامه آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بیان کرد: خداوند در قبال هر نعمتی و موهبتی که به انسان عطا کرده است مسئولیتی بر دوش آن قرارداده است .

وی با اشاره به نابینایی این افراد روشندل متذکر شد: بار مسئولیت چشم ظاهری در دنیا و آخرت بسیار سنگین است، چه بسیار انسان هایی که به واسطه گناهانی که با چشم خود مرتب کرده اند دچار جهنم اخروی شدند.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: چشم ظاهری نداشتن مهم نیست، دل روشن و بصیرت داشتن مهم است، چه بسیار انسان هایی که چشم ظاهری دارند ولی چون کور دل هستند؛ نمی خواهند قرآن ، مفاتیح و نهج البلاغه بخوانند

آیت الله طباطبایی نژاد بیان کرد: کسی که در این دنیا نور ایمان نداشته باشد در آخرت هم نمی تواند بینا باشد، این چشم ظاهری از خیلی روشنی های دل ممانعت می کند.

وی اذعان کرد: همه اعضا و مواهبی که خداوند همگی وسیله هستند که اگر درست استفاده شود تقرب به خداوند میسر می شود.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد: این مواهب چون فضای مجازی است که اگر دست عقلا باشد خیلی استفاده مفید می توان کرد ولی اگر دست جاهلان باشد کاملا مضر است، وسیله هایی چون چشم و فضای مجازی وسایلی است که انسان را برای رفتن به راه انحراف دایماً فریب می دهد

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.