سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۵۱ - شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

افتتاح نمایشگاه فخر قلم در شهرضا

مدیر انجمن خوشنویسان شهرستان شهرضا گفت: نمایشگاه خوشنویسی آثار استادان سراسر استان اصفهان در حاشیه همایش بزرگ خوشنویسان استان در شهرضا افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرضانیوز محمد جواد رحمتی اظهار داشت:این نمایشگاه دارای ۵۰ اثر از  ۵۰  مدرس و اساتید خوشنویسی استان در موضوعات آیات، روایات و شعر در نگارخانه آیینه شهرضا برپا شد.
وی تصریح کرد:  این نمایشگاه آثار خوشنویسی اساتید برتر استان با حضور مسئولان کشوری، استانی و هنرمندان حوزه خوشنویسی شهرستان شهرضا در نگارخانه آیینه فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا افتتاح شد.
مدیر انجمن خوشنویسان شهرضا با بیان این که این آثار در قالب های نستعلیق ،شکسته ،نسخ ثلث و نقاشیخط است گفت: آشنایی مردم با هنر خشنویسی و همچنین معرفی اساتید خوشنویسی شهرستان به مردم را از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه است.
رحمتی حمایت مردم و مسئولان را انگیزه ای برای ارتقا هنر خوشنویسی در شهرستان دانست و افزود: امیدواریم مردم  برای حمایت از هنر  به خرید آثار فاخر هنری  بیش از پیش بپردازند.
وی گفت: گسترش کارهای فرهنگی و هنری در بین مردم یک امر ضروری است که نهادینه کردن فرهنگ نشر آثار هنرمندان و معرفی آنها به جامعه وظیفه همه ما است.
مدیر انجمن خوشنویسان شهرضا با بیان این که شهرستان دارای پتانسیل بالا در رشته هنر خوشنویسی است گفت: باید زمینه را برای حضور جوانان در این رشته هنری فراهم کنیم.
رحمتی گفت: این نمایشگاه توسط انجمن خوشنویسان شهرستان شهرضا با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و شهرداری شهرضا برپا شده و آثار اساتید خوشنویسی استان را در معرض دید قرار داده است.
این نمایشگاه به مدت ده روز از ساعت ۴ تا ۷ عصر پذیرای علاقه مندان است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.