سرویس: اخبار شهرضا ۲۳:۵۶ - جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

امام جمعه شهرضا:

اموال مسئولین در ویترین شیشه ای باشد

امام جمعه شهرضا گفت: رفتار مسئولان در امور اقتصادی و اموالشان برای مردم روشن باشد، جامعه رو به پیشرفت و عدالت اجتماعی می رود.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید نعمت‌اله صالح در نماز جمعه این هفته شهرضا عامل اصلی پیشرفت فکری و عدم نگرانی در سیر زندگی انسان خوش بینی به خداوند خواند و گفت: اهل بیت عصمت و طهارت پرا ترس و واهمه ای در زندگی خود ندارند ؟ چون با تمام وجود به خدا اعتماد دارند. شما ببینید وقتی که به یک مسافرت می روید، با اعتماد به مهارت راننده در ماشین او می نشینید و با اعتماد کامل حتی در ماشین به خواب می روید. ما هم چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی باید اعتمادمان نسبت به خدا اینگونه باشد.

امام جمعه شهرضا با بیان این که نگاه مثبت در جامعه باید فرهنگ سازی شود گفت: مهمترین انگیزه برای تقوا و حرکت در مسیر بندگی خوشبین بودن به خدا است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به تصویب قانون از کجا آورده ای توسط قوه قضائیه برای برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی گفت: حرکت های اخیر قوه قضائیه نشان دادن اراده جدی نظام برای مقابله با مفسدان اقتصادی و برخورد قاطع با هنجارشکنان است. این حرکت قوه قضائیه نشان از دید جامع نسبت به عدالت است که در دوره های مختلف دستگاه های اجرایی مغفول مانده بود.

حجت‌الاسلام صالح ابلاغ قانون رسیدگی به اموال و دارای مسئولان را از جمله راه‌های مؤثر جلوگیری از مفاسد دانست و افزود: باید رفتار مسئولان در امور اقتصادی و فرهنگی و اموالشان در ویترین شیشه‌ای باشد تا همه ببینند و اگر دست از پا خطا کردند قبل از این که قانون به سراغ آن ها رود وجدان‌های عمومی مطالبه‌گری کند.

نعمت الله صالح با بیان این که حجاب تأمین کننده امنیت اخلاقی و امنیت روانی جامعه است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر و حمایت از آمران معروف و ناهیان از منکر باید از ناحیه مردم باشد.

امام جمعه شهرضا گفت: در این هفته نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری دیدار کرد و اظهارات مقام معظم رهبری در این دیدار زیرکانه و هوشیارانه بود.

حجت‌الاسلام صالح گفت: حضرت آقا در این دیدار فرمودند که من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی به او ندارم و نخواهم داد. حضرت آقا بر اساس فرموده پیامبر که باید متکبران را تحقیر کرد، عمل کردند؛ این دقیقاً حق ترامپ بود.ترامپ رأی می‌خواهد؛ او دنبال آن است که پیش از انتخابات بعدی آمریکا تهران را پای میز مذاکره ببرد، اما این آرزو را به گور می‌برد.

امام جمعه شهرضا به سفرهای مقامات اروپایی به ایران برای انتقال پیام ترامپ اشاره کرد و گفت: وقتی محکم و قاطع در برابر دشمن بایستیم خودشان با پای خودشان به سراغ ما می آیند چون به اقتدار و قدرت ما پی می برند.

حجت‌الاسلام صالح گفت: پاسخ قاطع رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر ژاپن مبنی بر این که رئیس جمهور آمریکا را حتی شایسته انتقال پیام هم نمی داند آب سردی بر پیکر نظام سلطه و استکبار جهانی بود، آمریکا هیچگاه تا به این اندازه خوار و خفیف نشده بود.

امام جمعه شهرضا رمز پیروزی را تقوای همراه با مقاومت خواند و گفت : ما ۴۰ سال گذشته شاهد این مهم بودیم و تقوای الهی را می‌توان در شهدا دید زیرا امروز اگر قدرت و جایگاهی داریم از برکت مقاومت رزمندگان در دفاع مقدس و پیروزی انقلاب است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.