سرویس: اجتماعی ۱۸:۴۳ - پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرضا:

آمادگی شهرضا برای حذف کپی شناسنامه و کارت ملی

شهرستان شهرضا نخستین شهرستان در استان است که اعلام آمادگی خود را برای حذف کپی شناسنامه و کارت ملی اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرضا نیوز، معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرضا گفت: شهرستان شهرضا نخستین شهرستان در استان است که اعلام آمادگی خود را برای حذف کپی شناسنامه و کارت ملی اعلام کرده است.
عباس نظام‌الاسلامی در جلسه شورای مناسب‌سازی اماکن عمومی برای معلولان و جانبازان با تأکید بر اهمیت توجه به حقوق معلولان و جانبازان و تکریم آنها در ادارات شهرضا، اظهارداشت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان در سه محور ایمن‌سازی، مناسب‌سازی و پایش تصویری و کنترل الکترونیکی در سطح شهر و روستا باید نیازهای خود را اعلام کنند تا در کمیته برنامه‌ریزی مطرح شود.
وی با بیان اینکه شهرستان شهرضا باید به سمت هوشمندسازی پیش برود، افزود: اتاق اصناف در راستای تشکیل بانک اطلاعاتی صنوف مناسب‌سازی شده و یا عدم مناسب‌سازی اماکن اقدام کند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرضا با تأکید بر فراهم‌سازی امکانات رفاهی و تفریحی برای معلولان و جانبازان بیان کرد: شهرداری، شورای شهر و بهزیستی باید در اعتبارات سال ۹۸ برای حمل‌ونقل معلولان اعتباراتی را پیش‌بینی کنند.
وی با اشاره به ضرورت رسیدگی به وضعیت حمل و نقل معلولان گفت: شهرداری و شورای شهر باید یک طرح جامع در حوزه حمل و نقل ارائه دهند که در این زمینه تسهیلات خوبی هم پرداخت می‌شود و در این برنامه جامع حمل و نقل معلولان نیز دیده شود.
نظام‌الاسلامی با تأکید بر اینکه دولت الکترونیک باید در شهرضا با جدیت پیگیری شود، بیان کرد: یکی از ملاک‌های توسعه یافتگی، مدیریت یکپارچه در سطح کشورها بر مبنای زیرساخت‌های دانش بنیان، آی‌تی و دولت الکترونیک است.
وی با بیان اینکه طرح سیستم یکپارچه مدیریت املاک «سیماک» در شهرستان شهرضا در حال اجرا است، گفت: در سال ۹۸ تمامی استعلام‌های دولتی به صورت سامانه‌ای انجام می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرضا با بیان اینکه شهرستان شهرضا نخستین شهرستان در استان است که اعلام آمادگی خود را برای حذف کپی شناسنامه و کارت ملی اعلام کرده است، بیان کرد: با توجه به زیرساخت‌های مخابراتی و فیبرنوری در شهرضا این شهرستان به صورت پایلوت آمادگی خود را برای برگزاری انتخابات الکترونیکی اعلام کرده است.

 

اتمام خبر/

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.