سرویس: اقتصادی ۱۹:۲۳ - یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸

رییس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی شهرضا

۷۱ میلیاردریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در شهرضا پرداخت شد

رییس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا گفت: ۷۱ میلیاردریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در شهرضا پرداخت شده است.

به گزارش شهرضانیوز به نقل از سینا خبر، مصطفی اباذری صبح یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شهرضا که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد ، با اشاره به اینکه در زمینه مشاغل خانگی ۱۳۰نفر موفق به تولید شغل شده اند، تصریح کرد: اعتبارات مشاغل خانگی ۱۴ میلیارد ریال بوده که ۱۰ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال آن در بخش مشاغل پشتیبان و ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن در بخش مشاغل مستقل جذب شده است.

اباذری گفت:در بخش مشاغل مستقل ۵۱ طرح با مبلغ ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال معرفی که از این تعداد، به ۴۸ طرح با مبلغ ۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات در سال ۹۷ پرداخت شده است.

وی در ادامه به تسهیلات مشاغل پشتیبان در سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: در بخش مشاغل پشتیبان ۴۰ طرح با مبلغ ۴ میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال  به استان معرفی که از این تعداد ۳۸ طرح تایید و به بانک های عامل معرفی شده و ۲۶ طرح تسهیلات دریافت کرده اند.

رییس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی  شهرضا با اشاره به پرداخت ۷۱ میلیاردریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در شهرضا تصریح کرد: طرح اشتغال روستایی وعشایری از برنامه های اولویت دار دولت است که با هدف ایجاد اشتغال پایداردر مناطق روستایی به اجرا درآمده است.

اباذری گفت: اعتبارات شهرستان در دوبخش اشتغالزایی فراگیر(تبصره ۱۸) و اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده است.

وی افزود:این تسهیلات با نرخ بهره ۶ درصد بوده و برای تمام طرح های صنعتی و خدماتی قابل پرداخت است.

رییس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی شهرضا تصریح کرد: اعتبارات بخش فراگیر دارای سهمیه یارانه ای بوده که سهمیه شهرستان ۵۵۰ میلیاردریال بوده اما تاکنون ۱۱۷طرح با اعتباری بالغ بر ۳هزارمیلیارد ریال به بانک های عامل ارائه شده است.

اباذری گفت: در حال حاضر ۴۰ میلیارد ریال دیگر طرح در بانک ها داریم که منتظر ابلاغ اعتبارات جدید هستیم که معرفی های لازم صورت گیرد.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.