سرویس: اجتماعی ۱۲:۰۰ - یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸

گزارشی از برخورد با مردمی ترین رسانه شهرضا

چرا از مصاحبه کردن می ترسیم

بعضی وقتها آنقدر باید حرف مردم را بزنی تا به حقیقت ها برسی. انقلاب ما با آرمانهای امام و شهدای هشت سال دفاع مقدس پیروز است نه با شانتاژهای رسانه ای و تغییر مدیریت ها. این جمله هسته گزارش صبح عید فطر شهرضانیوزی ها از مردم و مسئولین بود. اما افسوس…

بچه ها با شوق و ذوق ثانیه گر های ساعتشان را نگاه می کردند. ساعت ۵ صبح، در انتظار نشستیم. نرم نرم مرد و زن، پیر و جوان از ورود ی های امامزاده خودشان را به صحن اصلی رساندند. فرصت خوبی بود که تصاویر زیبای انتظار را به تصویر بکشیم. انتظار مردمان موحد شهرضا برای خواندن نماز عید در صحن امامزاده شاهرضا به امامت امام جمعه شهر. زنان رشیدی که قدم هایشان را به سر مزار شهیدان خلاصه می کردند و با جمله “مادر سلام” شوق شهادت را در تصاویر ما نشان می داد. جوان هایی پر شور و شعوری آمدند که در قاب تصویر ما نمی توانستی دغدغه ی انقلابی بودنشان را بگنجانی.

دختران جوانی را در تصاویرمان آوردیم که معصومت و سعادت جامعه را تضمین می کردند. اینها مردمانی بودند که مطیع امر خوبی ها هستند. اما در میان مردم، مسئولین هم آمدند. چه آنهایی که مردم را ولی نعمت و خود را نوکر مردم می دانند و چه آنهایی که مردم را نعمت و خودشان را سلطان.

نماز عید شروع شد. صدای مردمان شهرضا به اوج آسمانها رسید و قنوت ها جایگاهی شد برای نشستن فرشتگان. نماز که تمام شد، از مردم مصاحبه گرفتیم. همه حالشان خوب بود. همه امید داشتند به آینده ای روشن برای شهرشان و کشورشان. انگار آهن های تف دیده. مشکلات اقتصادی صبورشان کرده بود و البته مطالبه گر.

در همین حین یکی از بچه ها رفت سراغ یکی از مسئولین شهرمان و با ذوق فراوان گفت: ببخشید می شود شما در مصاحبه ما شرکت کنید؟

خانم مسئول وقتی نگاهش به میکروفن افتاد، نگاه پر غصه ای به ما کرد و گفت : من با شما مصاحبه نمی کنم. من با رسانه ای که علیه من است مصاحبه نمی کنم. از این رفتار خشکمان زده بود، نمی دانستیم چکار کنیم.

پیش خودم گفتم، مگر عید نیست؟ مگر در روز عید هم باید بیان حقیقت ها را قربانی زد و بند های سیاسی کنیم؟ مگر ما اشتباه می کنیم که مطالبه گری میکنیم؟ مگر ما اشتباه کردیم که حرف مردم را می زنیم؟

این سوال ها در سرم تاب می خورد، تا اینکه به خود آمدم و نگاه های مردمانی را دیدم که ما را  در ادامه راه و مطالبه گریمان قدرت بخشید. ما رسانه مردمیم و چه زیبا پیر جماران گفت : والله گناه کار است کسی که داد نزند. و الله مرتکب کبیره است، کسی که فریاد نزند، ما این مجلس را مجلس نمی دانیم، ما این دولت را دولت نمی دانیم، اینها خائنند به مملکت ایران. ( ۴ آبان ۱۳۴۳- سخن امام در محکومیت کاپیتولاسیون که سبب تبعید او شد. صحیفه امام، ج۱، صفحه ۴۱۵ الی ۴۲۴)

تمام ناتمام

نویسنده: علی صدری

همچنین بخوانید:

2 دیدگاه برای “چرا از مصاحبه کردن می ترسیم”

  1. حمید گفت:

    فکر کنم همین مسئول یادشون رفته سه سال پیش از همین تریبون شهرضا نیوز برای معرفی خودشون استفاده خوبی کردند……………………

  2. حسن گفت:

    الان که وقت انتخابات است چطور از این فرصت استفاده نکرد و مصاحبه کنه . مشخصه هوش سیاسی هم وجود نداره.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.