سرویس: اجتماعی ۱۵:۲۹ - سه شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸

پژوهشگر شهرضایی عضو ارشد انجمن جهانی مهندسان برق

دکتر محسن جنتی به عنوان یکی از اعضای ارشد انجمن جهانی مهندسان برق و الکترونیک (IEEE Senior Member) منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری شهرضانیوز، خبر دکتر محسن جنتی عضو هیأت علمی دانشگاه شهرضا و مشاور شاخه دانشجویی IEEEدانشگاه با توجه به انجام فعالیت های حرفه ای، علمی و پژوهشی به عنوان یکی از اعضای ارشد این انجمن معرفی شد.

انتخاب عضو ارشد انجمن جهانی مهندسان برق و الکترونیک (IEEE Senior Member)  نیازمند تجربیاتی است که نمایانگر رشد حرفه‌ای متقاضی باشد.

از دیگر شرایط متقاضی جهت ارتقا به مرتبه Senior Member این است که فرد می‌بایست به مدت حداقل ۱۰ سال در زمینه مورد نظر فعالیت حرفه‌ای داشته و حداقل ۵ سال دارای عملکرد برجسته باشد.

عضویت در انجمن مهندسان برق و الکترونیک  IEEE، شامل چند رده از عضو دانشجو (Student Member) تا عضو فلو (IEEE Fellow)  می‌باشد. ارتقای رده عضویت تا رده عضو کامل (Full Member) با توجه به پرداخت حق عضویت و سنوات شخص صورت می‌گیرد، اما دستیابی به دو رده آخر عضویت، یعنی عضو ارشد (Senior Member) و عضو فلو (Fellow Member)  فقط انتصابی بوده و منوط به دستاوردهای شایان علمی و اجرایی در حیطه تخصصی فرد می‌باشد.

شایان ذکر است ؛انجمن مهندسان برق و الکترونیک IEEE با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت حرفه‌ای و بیش از ۴۲۰ هزار عضو، بزرگترین انجمن تخصصی مهندسی برق در دنیا می‌باشد.

این انجمن در سال ۱۹۸۴ با ادغام دو انجمن مهندسان رادیو و انجمن مهندسان برق آمریکا شکل گرفت که قدمت مورد اخیر به سال ۱۸۸۴ باز می‌گردد.

از موسسان و روسای پیشین این انجمن و انجمن‌های مادر آن، می‌توان به دانشمندان شاخصی همچون تامسون، الکساندر گراهام بل، نیکولا تسلا و توماس ادیسون نام برد.

در حال حاضر این انجمن دارای عضو در بیش از ۱۶۰ کشور جهان می‌باشد که نیمی از این افراد از خارج از ایالات متحده هستند. بخش ایران این انجمن با بیش از ۳ هزار عضو و ۵۰ سال سابقه تأسیس، از فعال‌ترین بخش‌های این انجمن به شمار می‌آید.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “پژوهشگر شهرضایی عضو ارشد انجمن جهانی مهندسان برق”

  1. علی گفت:

    با سلام به نظر می آید که در تیتر انتخابی قواعد ادبی رعایت نشده و بهتر است این گونه نوشته شود: پژوهشگر شهرضایی عضو ارشد انجمن جهانی مهندسان برق انتخاب شد.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.