سرویس: آموزش و پرورش ۲۳:۳۲ - شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸

آینده انقلاب متعلق به جوانان است

امام جمعه شهرضا: امروز روزی است که گام های عملی و اساسی در حوزه برقراری عدالت و مبارزه با فساد در جامعه، را باید جوانان بردارند. این مسئله شاه بیت بیانیه گام دوم انقلاب است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید نعمت‌الله صالح  در خطبه‌های نماز جمعه شهرضا در مسجد صدیقه طاهره (س) گفت: نیاز اصلی امروز کشور چیزی نیست جز مبارزه با مفاسد است. مبارزه با مفاسد اقتصادی سر سلسله امید دهی به جامعه است. البته با توجه به سابقه خوب رئیس جدید دستگاه قضا انتظار می‌رود این امر با دقت و سرعت بیشتری انجام شود.

امام جمعه شهرضا با اشاره به عدالت اجتماعی  و لزوم گسترش آن در جامعه خاطر نشان کرد: تقوا انسان را از آلودگی ها نجات می دهد و عادل بودن نزدیک ترین راه برای رسیدن به تقوا است. تقوای جمعی لزوم اجرای عدالت اجتماعی است.

امام جمعه شهرضا پایداری جامعه را به برقراری عدالت در آن دانست و  گفت: در جامعه آن چه مردم را رنج می دهد بی عدالتی و فساد اقتصادی است. راه رسیدن به تقوا در یک جامعه با مبارزه با فساد و برقراری عدالت ممکن است.

 

وی با اشاره به سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و نقش جوانان در دفاع مقدس گفت: جوانان سلحشور انقلاب اسلامی در کنار هم با وحدت و همدلی در خرمشهر حضور پیدا کردند و حماسه آفریدند. حماسه سوم خرداد برگ زرین از مقاومت ملت ایران در ذهن ها است ملتی که با اتحاد، اراده و با توکل و همچنین تحت فرمان رهبری و ولایت فقیه توانست پیروز شود.

 

حجت‌الاسلام صالح گفت : تبعیت از مقام ولایت فقیه باعث یکپارچگی و وحدت است و این وحدت بن مایه پیروزی ها و سعادت های این مرز و بوم است.

 

حجت‌الاسلام صالح با بیان سخنان مقام معظم رهبری در مورد توجه به جوانان گفت: آینده انقلاب مطعلق به جوانان است شما باید این تاریخ را با عزت حفظ کنید. عظمت امروز را مدیون مقاومت مردم و خون شهدا هستیم.

امام جمعه شهرضا گفت:  بدانید در آینده خرمشهرها در پیش است نه در میدان جنگ نظامی بلکه در میدانی که از جنگ نظامی سخت تر است اما با اراده و بصیرت و توکل و تبعیت از مقام معظم رهبری ما پیروز خواهیم شد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.