سرویس: اجتماعی ۱۹:۵۵ - سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کشت پایلوت چغندر قند پاییزه در شهرضا

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: امسال کاشت چغندر قند پاییزه به عنوان پایلوت در ۹ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری شهرضانیوز، رضا باقری، رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرضا، با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای تأمین روغن از مهمترین اهداف وزارت جهاد کشاورزی است، اظهار کرد: امسال ۱۵ هکتار گلرنگ بومی که از گونه‌ گیاهان روغنی است به مساحت کشت بهاره شهرستان اضافه شد.

وی ادامه داد: در گذشته انواع مختلف صیفی‌جات در شهرستان کاشت می‌شد و از امسال فرایند خزانه‌گیری و کاشت رقم ps در سطح زیرکشت ۳۰ هکتار به این گونه‌ها افزوده شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با بیان اینکه این شهرستان تنها محل کاشت چغندر قند پاییزه در استان است، خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری کاشت این محصول به عنوان پایلوت در ۹ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان انجام شد.

باقری با بیان اینکه این طرح با استفاده از بذرهای خارجی و به روش آبیاری تیپ اجرا شده است، اضافه کرد: حمایت از طرح‌هایی مانند کاشت چغندر قند پاییزه و گونه‌هایی که نیاز کمتری به آب دارند، توسعه گلخانه‌ها و افزایش سطح زیر کشت به روش نشائی با کاهش استحصال منابع آبی زمینه افزایش بهره‌وری آبیاری مزارع را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه کاشت گونه‌های سازگار با شرایط کم‌آبی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی در منطقه است، اظهار کرد: با ایجاد یک باغ به مساحت ۲.۵ هکتار در مزرعه “فضل‌آباد” به مساحت باغات گل‌محمدی شهرستان افزوده است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.