سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۵:۳۳ - جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲

جلیلی نه بدیل دارد و نه بدل/سازش باعث پیشرفت نمی‌شود

رئیس ستاد تبلیغاتی سعید جلیلی با بیان اینکه جلیلی نه بدیل دارد نه بدل، گفت: جلیلی با توجه به حضور چندین ساله در شورای عالی امنیت ملی به مسائل کلان اشراف کامل دارد و برای حل مشکلات کشور راهکارهای جزئی نیز دارد. به گزارش نسل بیدار به نقل از علی باقری رئیس ستاد تبلیغاتی سعید […]

رئیس ستاد تبلیغاتی سعید جلیلی با بیان اینکه جلیلی نه بدیل دارد نه بدل، گفت: جلیلی با توجه به حضور چندین ساله در شورای عالی امنیت ملی به مسائل کلان اشراف کامل دارد و برای حل مشکلات کشور راهکارهای جزئی نیز دارد.

13920310000114_PhotoA

به گزارش نسل بیدار به نقل از علی باقری رئیس ستاد تبلیغاتی سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پنجشنبه شب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد موسی‌ بن جعفر تهران گفت: شرایط و تحولات امروز جامعه ما، شرایطی بسیار سرنوشت‌سازی است و اشراف به وضعیت خودمان در عرصه بین‌المللی و داخلی بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات امری مربوط به امور داخلی است اما با توجه به وضعیت کشورمان در جهان انتخابات می‌تواند نتایج و آثار مهمی در داخل و خارج کشورمان داشته باشد و کشورمان در حال حاضر دچار فشار و تحریم است و از سوی دیگر دارای ظرفیت‌های بسیار عظیمی می‌باشد، سؤالی که مطرح است، این است که ما در این شرایط آیا می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌ها رشد کنیم یا نه.

 باقری در ادامه افزود: ملت‌هایی که توانستند پیروزی‌های بزرگی را بدست آورند این را در بلند مدت بدست آوردند که تجربه کشورهای دیگر و کشور خودمان حاکی از همین امر است. زمانی که صدام به کشورمان حمله کرد ما هیچ آمادگی نداشتیم و در کشور بین رئیس جمهور و مجلس مشکلاتی وجود داشت و ارتش احیا نشده بود و سپاه هنوز به خوبی شکل نگرفته بود. در آن زمان عده‌ای این استدلال را می‌کردند که ما در مقابل این هیمنه عظیم دشمن توانایی نداریم پس باید در مقابل آنها کوتاه بیاییم.

رئیس ستاد تبلیغاتی سعید جلیلی تصریح کرد: منطقی که امام خمینی(ره) مطرح کردند این بود که ما باید با قوت ایستادگی کنیم و این پیام برای خیلی‌ها قابل باور نبود و این عزم باعث شد که ما با ظرفیت‌های داخلی یک شگفتی بزرگ را در عرصه دفاع مقدس بوجود بیاوریم.

وی خاطرنشان کرد:‌ پیشرفت‌هایی که در قدرت نظامی بدست آورده‌ایم نتیجه همین نوع نگاه است یعنی داشتن روحیه مقاومت و قوی و قدرت ارزش‌ها در صحنه عمل می‌تواند قدرت دفاعی ما را بالا ببرد.

باقری با اشاره به این که سؤال اینجاست که ما در برابر فشارها چه کاری باید انجام دهیم که نتیجه آن به نفع ما باشد، افزود: ما هر جا بر اساس گفتمان ما به انقلاب اسلامی پیشرفتیم، یک پیشرفت واقعی حاصل شد مثلا در عرصه هسته‌ای، نانو، پزشکی، فناوری‌های علمی و همچنین عرصه‌های سیاسی زمانی که مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی بود، پیشرفت‌های بسیار شگفتی کرده‌ایم و دلیل این پیشرفت‌ها است که غربی‌ها می‌خواهند با فشاری که بر روی کشور ایران می‌آورند، ما را از توانمندی‌های خود به دور کنند تا از آنها دست برداریم.

وی افزود: در کنگره آمریکا لایحه‌ای تصویب شده است تا بر اساس آن از نفوذ ایران در آمریکای لاتین جلوگیری شود و این نشان‌دهنده قدرت نفوذ ایران در عرصه بین‌المللی می‌باشد.

باقری خاطرنشان کرد: در جهان بر اساس قدرت به کشورها امتیاز خواهند داد و هر کشوری که در مقابل کشورهای دیگر سر تعظیم فرو می‌آورد قدرت بین‌المللی خود را از دست خواهد داد. مثلا در برخی از دولت‌های قبلی در کشورمان از ما درخواست‌هایی شد که ما همه آن درخواست‌ها را گوش کردیم و بعد از این درخواست‌ها و اجرای تمامی آنها توسط ما، آنها اجازه فعالیت هسته‌ای را از ما گرفتند.

رئیس ستاد تبلیغاتی سعید جلیلی اضافه کرد: عقب نشینی از  اقتدار به هیچ‌وجه باعث پیشرفت ما نمی‌شود بلکه باعث پیشرفت دشمنان می‌شود و اینکه بعضی از کاندیداهای ریاست جمهوری می‌گویند ما مشکل هسته‌ای را در ۲ ماه برطرف خواهیم کرد، این چه معنایی دارد، به نظر بنده این معنی جزء سازش در مقابل فرد ندارد.

وی افزود: اینکه مقامات غربی از اینکه برخی از کاندیداها در عرصه ریاست جمهوری هستند، ابراز خوشحالی می‌‌کنند و می‌گویند با وجود آنها می‌توان مشکلات را برطرف کرد، این یعنی اینکه می‌توانند به راحتی از این کاندیداها امتیاز بگیرند.

باقری در ادامه خاطرنشان کرد: ما باید برای افزایش اقتدار و قدرتمان برای رسیدن به آینده‌ای روشن تدبیر مناسبی داشته باشیم و نباید در مقابل فشارها، از ظرفیت‌های عظیم داخلی غافل شویم و باید هم قدرت هسته‌ای‌مان را حفظ کنیم و هم نقاط قوت خود برای حل مشکلات افزایش دهیم.

رئیس ستاد تبلیغاتی سعید جلیلی با اشاره به اینکه ما برای یک میلیون بیمار ایرانی رادیو دارو تولید می‌کنیم که نیاز به سوخت هسته‌ای دارد، خاطرنشان کرد: در بهمن سال ۸۹ مجموعه ۱+۵ پیشنهادی ارائه کرد که به نفع کشور ما نبود و این باعث می‌شد که دیگر ما نتوانیم این رادیو داروها را تولید کنیم. آقای جلیلی به خانم اشتون گفتند که پیشنهاد مورد قبول ما نیست. آقای جلیلی گفتند باید تحریم‌ها برداشته شود و بعد مذاکرات ادامه یابد آنها دیدند که حرف آقای جلیلی است و بهانه‌ تراشی کردند و آقای جلیلی به آنها گفت که هر موقع اراده‌ای صورت گرفت که حقوق ملت ایران ایجاد بشود، ما آماده ادامه مذاکرات هستیم.

وی افزود: ۲۲ روز بعد از این دیدار آنها با مشاهده پیشرفت‌های ما و اینکه فهمیدند ما بر سر مواضع‌مان جدی هستیم، خانم اشتون نامه‌ای فرستادند و گفتند که ما آماده مذاکرات هستیم و بعد از چندی در نامه‌ بعدی تصریح کردند که حقوق هسته‌ای ملت ایران را پذیرفته‌اند و بعد از چندی در جلسه بعدی که در استانبول برگزار شد، نماینده آمریکا وقتی می‌خواست صحبت کند، خطاب به آقای جلیلی گفت: شما نماینده رهبر ایران هستید و من هم نماینده رئیس جمهور آمریکا هستم که در آنجا نامه‌ای را خواند و در آن نامه به صراحت گفت که ما حقوق هسته‌ای ملت ایران را به رسمیت می‌شناسیم.

رئیس ستاد تبلیغاتی سعید جلیلی گفت: پس این مسائل نشان می‌دهد که هر جا ما بر روی اصول خود مقاومت کردیم و اقتدار خود را حفظ کردیم و ظرفیت‌های داخلی را جدی گرفتیم، موفق شدیم و هرجا سازش کردیم، خوار و ذلیل شدیم.

 باقری خاطرنشان کرد: همه دستاوردها و اقتدار ما ناشی از ارزش‌های گفتمان انقلاب بوده است. دشمن به دلیل قوت ما است که دارد به ما فشار می‌آورد زیرا ارزش‌های ما در مقابل فرهنگ آنهاست. ما ارزش‌هایی جدی داریم که باعث پیشرفت ما می‌شود و سبک جدیدی را در جهان ارائه داده‌ایم و آنها می‌خواهند با این فشارها مردم را از این مسیری که در پیشرفت کشورما را در پی خواهد داشت، باز دارند.

وی افزود: مقاومت ما در این عرصه، مقاومت مبتنی بر پیشرفت می‌باشد و ما در مقابل این فشارها عقب‌نشینی نخواهیم کرد و باتوجه به پتانسیل‌هایی که داریم به پیشرفت‌های بزرگی خواهیم رسید.

باقری تصریح کرد: دغدغه آقای جلیلی برای وارد شدن به انتخابات این بود که پس از اتمام جنگ عده‌ای در جنگ مسائلی را مطرح کردند این بود خسارت‌هایی که در کشور ایجاد شد، ناشی از ایستادگی به روی ارزش‌ها بود و باید در مسیر سازندگی از ارزش‌ها کمی عدول کنیم تا جایی که در نماز جمعه گفتند که ما باید مانور تجمل‌گرایی را ایجاد کنیم.

وی افزود: سال ۸۴ که گفتمان انقلاب به ریل اصلی خود برگشت ولی متاسفانه در چند سال اخیر با مشکلاتی روبرو شد، عده‌ای بیان کردند که ما باید به قبل از سال ۸۴ ارتجاع کنیم که آقای جلیلی بحث اصلی‌شان این بود که این فضا باید شکسته شود.

رئیس ستاد تبلیغاتی سعید جلیلی در ادامه گفت: اینکه یکی از نامزدها قبل از احراز صلاحیت، گفت: ما با رژیم صهیونیستی مشکلی نداریم، یکی از مباحث جدی بود که در مقالات غربی نوشتند که ایران در مقابل شیطان کوچک دیگر مقاومت نخواهد کرد و بحث آقای جلیلی این بود که ارزش‌هایی که نقاط قوت ما هستند و باعث پیشرفت ما شده‌اند، غبارآلود شده است و باید برای اجرای گفتمان انقلاب اسلامی یک تلاش جدی بشود و به همین دلیل ایشان در صحنه حاضر شدند.

باقری گفت: اینکه برخی از نامزدها چندین جلد برنامه ارائه می‌دهند مطلوب نیست، زیرا کشور ما طی یک مراحل قانونی که به تایید مقام معظم رهبری رسیده و مجلس آنها را تصویب کرده است، اسناد بالادستی وجود دارد که رئیس جمهور باید آنها را اجرا کند، که این ارائه برنامه‌ها به این نحوی موازی‌کاری است و اصلا مطلوب نیست.

وی افزود: رئیس جمهور باید راهکارهای خود را برای حل مشکلات ارائه دهد و این راهکارها باید مراحل قانونی و تایید مجلس را در پی داشته باشد.

باقری گفت: برآورد آقای جلیلی به جهت اشراف کلان و فراجناحی و جزئی به دلیل حضور در شورای عالی امنیت ملی برای کشور مفید است و با اشراف گره‌ها، برنامه‌های اجرایی را برای برطرف کردن مشکلات کشور دارند و مسائل کشور باید با توجه به پتانسیل‌های داخلی برطرف شوند.

وی افزود: در سایت “مسیر” برنامه‌های آقای جلیلی به صورت فهرست‌بار توضیح داده شده است.

رئیس ستاد تبلیغاتی سعید جلیلی گفت: آقای جلیلی یکی از کسانی است که بیشترین سابقه اجرایی را دارد. زیرا شورای عالی امنیت ملی یکی از نهادهای تاثیرگذار در کشور است و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی جایی است که اگر وزارتخانه‌هایی نتوانستند مشکلات را برطرف کنند، در عرصه‌های عالی امنیت ملی رجوع می‌شود و می‌توان گفت، برای حل مشکلات کلان کشور دبیر شورای عالی امنیت ملی با این پرونده‌هایی که در اختیار دارد، رئیس جمهور در سایه می‌باشد که ایشان اشراف کامل به مشکلات و راه‌حل‌های آنان دارند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آقای احمدی‌نژاد را با آقای جلیلی مقایسه می‌کنند، گفت:‌ جلیلی نه بدیل دارد نه بدل، و آقای جلیلی نظرشان را نسبت به هر جریانی که کوچکترین زاویه را با گفتمان انقلاب اسلامی دارد، بیان کرده‌اند.

باقری گفت: مردم در نظام جمهوری اسلامی آزاد هستند تا هر فردی را که می‌خواهند انتخاب کنند اما توصیه من این است که باید کسی را برگزینیم که طمع دشمنان از بین برود و دشمنان را ناامید کنند و نباید بستر را برای جسارت دشمنان آماده کنیم. تقابل ما با غرب الان بسیار سرنوشت‌ساز است اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند افرادی در بین کاندیداها و ریاست جمهوری هستند که می‌شود بهتر با آنها کار کرد، نگران‌کننده است. ما باید نشان دهیم که همچنان مقاوم‌تر از همیشه هستیم و انشاءالله انتخاب درست مردم باعث خواهد شد که جشن حماسه ملی را برپا کنیم.

وی در پایان در جواب سؤالی مبنی بر اینکه برخی از کاندیداها صحبت‌هایی را در رابطه با آقای جلیلی کرده‌اند، گفت: بنده در مناظره تلویزیونی پاسخ آنها را خواهم داد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.