سرویس: اجتماعی ۱۹:۰۴ - سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

تأسیس اتاق بازرگانی در شهرضا

رییس خانه صنعت و معدن شهرضا رضا جابری، در نشست صمیمی استاندار با فعالان صنعتی این شهرستان اظهار کرد: اخذ مالیات بر ارزش افزوده به عنوان معضل بزرگی در عرصه تولید، مانع توسعه و پیشرفت واحدهای صنعتی شده است.

به گزارش پایگاه خبری شهرضانیوز ،رییس خانه صنعت و معدن شهرضا رضا جابری، در نشست صمیمی استاندار با فعالان صنعتی این شهرستان اظهار کرد: اخذ مالیات بر ارزش افزوده به عنوان معضل بزرگی در عرصه تولید، مانع توسعه و پیشرفت واحدهای صنعتی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از تولیدکنندگان مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بردرآمد اخذ می‌شود تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته تنها مالیات بر ارزش افزوده گرفته می شود و تولیدکننده می‌تواند سایر منابع درآمدی خود را صرف توسعه و بهبود واحد صنعتی کند.

رییس خانه صنعت و معدن شهرضا تأکید کرد: قوانین به گونه‌ای تبیین شده است که مدیران میانی و شهرستانی ابتکار عمل را در دست ندارند و بررسی تقاضاهای تولیدکنندگان و صنعتگران در فرایند بروکراسی اداری در مدت زمان طولانی گرفتار می‌شود.

جابری ادامه داد: کاهش قدرت خرید مردم و افزایش هزینه‌های تولید در سالیان اخیر باعث رکود واحدهای صنعتی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود بیش از سه هزار هکتار منطقه صنعتی در شهرضا لازم است شعبه‌ اتاق بازرگانی برای تسهیل صدور کارت بارزگانی در این شهرستان تأسیس شود.

رییس خانه صنعت و معدن شهرضا با اشاره به مشکلات معدن داران این شهرستان یادآور شد: منطقه صنعتی پرزان فاقد آسفالت مناسب، زیرگذر و لوله کشی آب آشامیدنی است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.