سرویس: اجتماعی ۱۱:۴۳ - جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

صالحیان:

اصلی ترین رسالت ائمه جمعه تحکیم و یادآوری ارزش های والای انقلاب، به مردم است

حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان در جلسه شورای اداری و تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان شهرضا، اظهار کرد: اصلی ترین رسالت ائمه جمعه تحکیم و یادآوری ارزش های والای انقلاب، به مردم است. ائمه جمعه باید مبانی اسلامی ناب محمدی را در اولویت فرهنگ سازی خود قرار دهند. ایثار و شهادت و ولایت مداری اصول اصلی بیان ارزش های انقلابی است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان در جلسه شورای اداری و تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان شهرضا، اظهار کرد: اصلی ترین رسالت ائمه جمعه تحکیم و یادآوری ارزش های والای انقلاب، به مردم است. ائمه جمعه باید مبانی اسلامی ناب محمدی را در اولویت فرهنگ سازی خود قرار دهند. ایثار و شهادت و ولایت مداری اصول اصلی بیان ارزش های انقلابی است.

وی با اشاره به وجود احزاب سیاسی گوناگون در سطح جامعه افزود: محور وحدت احزاب سیاسی و نیروهای مختلف در هر شهرستان ائمه جمعه هستند. ایشان فارغ از جناح گرایی و سیاست زدگی باید اندیشه های سیاسی مختلف را در جامعه مربوطه زیر یک پرچم نگه دارند، که آن پرچم انقلاب است.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان یادآور شد: مسئولان باید فرصت خدمتگذاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی را غنیت شمرده و از آن برای رفع مشکلات مردم و ترویج مبانی اسلامی استفاده کنند.

حجت‌الاسلام صالحیان گفت: انقلاب اسلامی خود بستری شده است که دستورات الهی را باید در آن پیاده کرد. ترویج مبانی اسلامی و عمل به دستورات الهی، جزء لاینفک این انقلاب عزیز است. ما باید حمایت خود را از ارزشهای انقلابی با حضور گسترده در پایگاه‌های انقلابی همچون نماز جمعه نشان دهیم.

وی اضافه کرد: امامان جمعه باید براساس تعالیم قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) سخن بگویند و مواضع و منویات رهبر معظم انقلاب را تشریح و تبیین کنند.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان با بیان اینکه شهرضا مهد پرورش عالمان و فرهیختگان زیادی بوده است، خاطرنشان کرد: پیشینه درخشان علمی و روحیات دینی و انقلابی مردم این شهرستان، زمینه تربیت مدیران توانمندی را فراهم کرده است.

همچنین در این جلسه از خدمات حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی در مدت ۱۷ سال امامت جمعه شهرضا تقدیر و حجت‌الاسلام سید نعمت‌الله صالح به عنوان امام جمعه جدید این شهرستان منصوب شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.