سرویس: اجتماعی ۱۱:۴۳ - جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

صالحیان:

اصلی ترین رسالت ائمه جمعه تحکیم و یادآوری ارزش های والای انقلاب، به مردم است

حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان در جلسه شورای اداری و تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان شهرضا، اظهار کرد: اصلی ترین رسالت ائمه جمعه تحکیم و یادآوری ارزش های والای انقلاب، به مردم است. ائمه جمعه باید مبانی اسلامی ناب محمدی را در اولویت فرهنگ سازی خود قرار دهند. ایثار و شهادت و ولایت مداری اصول اصلی بیان ارزش های انقلابی است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان در جلسه شورای اداری و تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان شهرضا، اظهار کرد: اصلی ترین رسالت ائمه جمعه تحکیم و یادآوری ارزش های والای انقلاب، به مردم است. ائمه جمعه باید مبانی اسلامی ناب محمدی را در اولویت فرهنگ سازی خود قرار دهند. ایثار و شهادت و ولایت مداری اصول اصلی بیان ارزش های انقلابی است.

وی با اشاره به وجود احزاب سیاسی گوناگون در سطح جامعه افزود: محور وحدت احزاب سیاسی و نیروهای مختلف در هر شهرستان ائمه جمعه هستند. ایشان فارغ از جناح گرایی و سیاست زدگی باید اندیشه های سیاسی مختلف را در جامعه مربوطه زیر یک پرچم نگه دارند، که آن پرچم انقلاب است.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان یادآور شد: مسئولان باید فرصت خدمتگذاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی را غنیت شمرده و از آن برای رفع مشکلات مردم و ترویج مبانی اسلامی استفاده کنند.

حجت‌الاسلام صالحیان گفت: انقلاب اسلامی خود بستری شده است که دستورات الهی را باید در آن پیاده کرد. ترویج مبانی اسلامی و عمل به دستورات الهی، جزء لاینفک این انقلاب عزیز است. ما باید حمایت خود را از ارزشهای انقلابی با حضور گسترده در پایگاه‌های انقلابی همچون نماز جمعه نشان دهیم.

وی اضافه کرد: امامان جمعه باید براساس تعالیم قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) سخن بگویند و مواضع و منویات رهبر معظم انقلاب را تشریح و تبیین کنند.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان با بیان اینکه شهرضا مهد پرورش عالمان و فرهیختگان زیادی بوده است، خاطرنشان کرد: پیشینه درخشان علمی و روحیات دینی و انقلابی مردم این شهرستان، زمینه تربیت مدیران توانمندی را فراهم کرده است.

همچنین در این جلسه از خدمات حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی در مدت ۱۷ سال امامت جمعه شهرضا تقدیر و حجت‌الاسلام سید نعمت‌الله صالح به عنوان امام جمعه جدید این شهرستان منصوب شد.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “اصلی ترین رسالت ائمه جمعه تحکیم و یادآوری ارزش های والای انقلاب، به مردم است”

  1. محسن گفت:

    امیدواریم که امام جمعه جدید بتواند جهت زدودن غبار فقر از برخی خانواده های شهرضا وهمچنین الفت بین ارگانهای مختلف شهر جهت تعالی این شهر با صفا موفق باشد . امام جمعه ای موفق خواهد بود که بتواند با اخلاق ومنش خود با توکل به خداوند وپیروی از دستورات اهل بیت عصمت وطهارت باری از دوش مردم بردارد ، اگر چه بنده سالهاست از شهر وزادگاه خود دور هستم ولی اخبار آن را دنبال می کنم . مردم شهرضا علیرغم گذر زمان وسختی ها ، هنوز انس والفت ما بین آنها حکمفرماست ، وقتی وارد بازار شهرضا می شوی ، سادگی، یکرنگی، شوخ طبعی و… را در چهره اکثر مغازه داران مشاهده می کنی .
    آقای صالح از آنجا که آشنایی نسبت به جنابعالی وبرادران گرام دارم ، وهر چه باشد شاگرد وداماد روحانی پاک طینت ومتدین شهرمان حاج آقا ممیز رضوان الله تعالی علیه هستید وتا ذهن حقیر یاری می کند شاهد بوده ام که ابوی بزرگوار شما چگونه فراورده های شیر را با صداقت وسادگی ذکر اهل بیت علیهم السلام بر سر سفره های بسیاری از مردم شهرضا نشانده اند ، استدعای آن دارم تا با تدبیر آن بزرگوار ودیگر ارگانها ، فقر وبیکاری وبرخی ناهنجاریهای اجتماعی که اندک است از جامعه شهرضا رخت بر بندد ودر یک کلام حضرت حاج آقای صالح : مردم بیش از آن که سیاست بخواهند ، دیانت وارامش ونابودی فقر را خواهانند وخدای ناکرده تریبون نماز جمعه دست آویز مقاصد برخی افراد سود جوی به ظاهر سیاسی ومذهبی نگردد. والسلام

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.