سرویس: اجتماعی ۲۲:۴۵ - پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

شهیدان شهرضا

تاک، شهیدی که خاموش ماند

طلبه مخلص خدا شهید ولی اله تاک در تاریخ ۰۷/آبان/۱۳۳۷ در شهرستان شهرضا در خانواده ای متدین و کشاورز پا به عرصه وجود گذاشت.سرانجام این رزمنده شحاع و این طلبه دلیر در تاریخ ۲۰/اردیبهشت/۱۳۶۱ درعملیات بیت المقدس به آرزوی دیرین خود رسید و جنازه پاکش پس از سالها دوری از وطن به زادگاهش برگشت و در گلستان شهدای شهرضا به خاک سپرده شد.

 طلبه مخلص خدا شهید ولی اله تاک در تاریخ ۰۷/۰۸/۱۳۳۷ در شهرستان شهرضا در خانواده ای متدین و کشاورز پا به عرصه وجود گذاشت. پس از اتمام تحصیلات ابتدایی وارد حوزه علمیه شهرضا شد و برای تکمیل تحصیلات به حوزه علمیه قم رفت و تا درس خارج پیش رفت. با شروع انقلاب از پیشکسوتان شرکت در تظاهرات و مخصوصاً پخش اعلامیه ها و سخنرانی های امام بود. با شروع جنگ تحمیلی و ندای هَل من ناصر امام بدون اینکه برگ اعزام به خدمت دریافت کند خود را به جبهه‌ها رساند و علاوه بر شرکت در جنگ و دفاع، کلاسهای قرآن و احکام هم برای رزمندگان تشکیل می‌داد، نماز جماعت اقامه می‌کرد و مدتی هم در جبهه سوسنگرد به مبارزه با بعثیان پرداخت و در آنجا هم مسئول تدارکات بود هم فرمانده جنگ بود هم راننده لودر می‌شد و خلاصه تمام کارهای منطقه را انجام می‌داد به همین خاطر به او شهردار سوسنگرد می‌گفتند و به تمام معنا یک رزمنده شجاع و الگوی تمام رزمندگان اسلام بود .

سرانجام این رزمنده شجاع و این طلبه دلیر در تاریخ ۲۰/اردیبهشت/۱۳۶۱ درعملیات بیت المقدس به آرزوی دیرین خود رسید و جنازه پاکش پس از سالها دوری از وطن به زادگاهش برگشت و در گلستان شهدای شهرضا به خاک سپرده شد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.