سرویس: اجتماعی ۱۴:۱۴ - چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

حرف های امام خمینی(ره)که اشک آیت الله طالقانی را درآورد

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: آیت الله طالقانی با محل سکونت امام تماس گرفت و به امام گفت شما در ایران نبودید، آن ها رحم ندارند و در یک روز ۱۵ هزار نفر را قتل عام کردند؛ یک مرتبه با شنیدن پاسخ امام، بلند بلند گربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری شهرضانیوز، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز؛ با اشاره به حضور خود در سخنرانی های امام راحل، اظهار کرد: بنده نیروی رسمی سپاه بودم و مدتی توفیق حفاظت از بیت رهبری امام را داشتم و برای حفاظت از اکثر جلسات بعضاً با لباس شخصی و گاهی با لباس سپاه حضور داشتم.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان تصریح کرد: شاید مردم هنوز امام را نشناخته اند و باید ۱۰۰ سال بگذرد تا آن ها متوجه شوند امام خمینی (ره) چه شخصیتی داشتند، به نظر من برخی از فرمایشات امام به ایشان الهام می شد که چنین موضع گیری و فرمایشی را داشته باشد.

نماینده مردم فلاورجان در ادامه‌ گفت: امام وقتی وارد ایران شد هنوز قدرت در اختیار دولت بختیار و دست نشانده پهلوی بود و همه کاره آن ها بودند؛ ولی امام در بهشت زهرا با کسی که هنوز هم بعد از ۴۰ سال که از انقلاب می گذرد ادعای کدخدایی می کند و برخی موارد برای ایران هم دلسوزی می کند و حرف هایی می زند که فکر می کند هنوز ملّت ایران ملّت ۴۰ سال قبل هستند؛ فرمودند امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی افزود: در جایگاهی که امام  خمینی قرار گرفتند و تأثیر گذار ترین کلام و سخنانی که داشتند نشان دهنده این بود که امام اهل عمل هستند نه این که فقط سخنرانی کنند؛ امام بیش از ۲۰ سال مبارزه کردند تا به هدف خود برسند.

موسوی لارگانی گفت: امام وقتی به هدفش رسید اول انقلاب، بعد از سه ماه که در تهران ماندند و ثبات ایجاد شد جهت تدریس به حوزه علمیه قم رفتند و بعد از کسالت دوباره به تهران برگشتند، امام خمینی(ره)  اگر در جایگاه فرماندهی کل قوا آمدند و عهده دار مسئولیت شدند به دلیل خیانتی بود که بنی صدر و امثال او در اول انقلاب داشتند و امام به دنبال منصب برای خود و فرزندانش نبود.

وی افزود: رفتار امام تأثیر گذار و نفوذ کلام امام به دلیل یکی بودن عمل با کلام بود؛ در زمانی که در خدمت امام بودم در ارتباط با جنگ پیش بینی هایی داشتند و در بحث آزادی خرمشهر علی رغم این که فرماندهان سپاه، ارتش و بسیجیان زحمات زیادی کشیده بودند امام فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد و خود را در این پیروزی به عنوان فرمانده کل قوا دخیل ندانست.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان به نقل از حجت الاسلام قرائتی، اظهار کرد: بعد از این که در بیست و یکم بهمن سال ۵۷ امام فرمودند اعتنایی به حکومت نظامی نداشته باشید و به خیابان ها بروید در منزل آیت الله طالقانی جمع شده بودیم.

وی افزود: آیت الله طالقانی با محل سکونت امام تماس گرفت و به امام گفت شما در ایران نبودید، آن ها رحم ندارند و در یک روز ۱۵ هزار نفر را قتل عام کردند و بهتر است فعلا مردم به خانه هایشان برگردند که یک مرتبه با شنیدن پاسخ امام، بلند بلند گربه کرد.

موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: بعد از آرام شدنشان متوجه شدیم که امام فرموده است که اگر امام زمان بگوید مردم به خیابان ها بروند باز هم شما می گویید مردم به خانه هایشان برگردند و آیت الله طالقانی با شنیدن این سخن بلند بلند شروع به گریه کرده است.

سید ناصر موسوی لارگانی در پایان اذعان کرد: در شب ۲۲ بهمن ماه توانستیم با کمترین شهید، انقلاب را به پیروزی برسانیم که این نشان دهنده نفوذ کلام امام و ارتباط ایشان با امام زمان(عج) بود؛ به کوری چشم دشمنان اسلام و انقلاب، این انقلاب تا ظهور امام زمان ادامه خواهد یافت و پرچم به دست ایشان می رسد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.