سرویس: اجتماعی ۲۱:۵۵ - یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

دبیر جبهه فرهنگی شهرضا:

فرهنگ زیبای شهر را باید مردم بسازند

دبیر چهل چراغ فروزان شهرضا که به مناسبت تجلیل از هنرمندان شهرضا برگزار گردید گفت: ما باید از هنر در هر شرایطی حمایت کنیم.  باید هنرمندان قدیم خود را حمایت کنیم تا جوانان هنرمندمان قدر خودشان را بدانند و دنباله رو پاک ترین هنر های پیشکسوتان خود باشند. 

به گزارش پایگاه خبری شهرضانیوز، دبیر چهل چراغ فروزان شهرضا که به مناسبت تجلیل از هنرمندان شهرضا برگزار گردید گفت: ما باید از هنر در هر شرایطی حمایت کنیم.  باید هنرمندان قدیم خود را حمایت کنیم تا جوانان هنرمندمان قدر خودشان را بدانند و دنباله رو پاک ترین هنر های پیشکسوتان خود باشند.

دبیر جبهه فرهنگی حرکت های فرهنگی که در سطح شهر به اجرا در می آید را کاری مثبت خواند و افزود: فعالیت های فرهنگی، شهر را از حالت رکود خارج کرده و بسیار ارزشمند است. کار هنری، یکی از بهترین راه های غنی سازی اوقات فراغت جوانان بوده و از گرایش آن ها به سمت ناهنجاری ها و انحرافات اجتماعی جلوگیری می کند.

وی  همچنین درباره حضور پر شور مردم شهرضا خاطر نشان کرد: فرهنگ زیبای شهر را باید مردم بسازند و می سازند. برنامه های مردمی تاثیرات عمیقی در فرهنگ شهر داشته و باعث دل گرم شدن و اشتیاق هنرمند به ارائه هنر می شود.

دبیر جشنواره چلچراغ هنر خاطر نشان کرد: اولین جشنواره چلچراغ مقدمه بروز و ظهور هنر بسیاری از هنرمندان و رونق کسب و کارشان در سطح شهر شد.

اباذری برنامه های فرهنگی را سکوی پرش هنرمندان معرفی کرده و ایجاد فضای مناسب هنری را برای آنها ضروری دانست.

اباذری با نقد روابط سخت و بروکراسی های بعضی از ادارات افزود: تالار های فرهنگی شهرضا شرایط را برای ابراز هنر هنرمندان سخت کرده است. برای هنر حواشی درست می کنند. سالن ها بیشتر اوقات خالی بوده و می طلبد تا فراهم کردن مقدمات اینگونه فعالیت ها برای هنرمندان تسهیل شود.

دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب شهرضا گفت: مبنای فعالیت های فرهنگی و هنری باید بیانات مقام معظم رهبری(مدظله) که خود فردی هنردوست هستند، قرار گیرد.

 

وی در خصوص برخورد ممیزی با بعضی از فعالیت های هنری گفت: لغو برنامه های منطبق با قوانین کشور و دین، توجیه نشده و جلوگیری از این کار وظیفه مسئولان است. اکثر برنامه های شهر مشکل شرعی نداشته بلکه مشکل شخصی دارد که پشت شرع پنهان شده است.

اباذری ادامه داد: برخی افراد به عقیده خودشان کارهایی در راستای دین، فرهنگ و انقلاب انجام می دهند که نتیجه هایی عکس داشته و جوانان را از دین و انقلاب دور می کند.

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.