سرویس: اجتماعی ۱۶:۲۹ - یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

دبیر برگزاری مراسم چهل چراغ فروزان شهرضا:

هنر هویت ساز است

دبیر چهل چراغ فروزان شهرضا گفت: هنر، زیبا ترین زبانی است که تمام جامعه را در خود غرق می کند و آحاد مردم با هر سطح تحصیلی، فکری و فرهنگی که دارند، بخشی از هویتشان را با هنر می سازند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی شهرضانیوز، دبیر چهل چراغ فروزان شهرضا که در محل مجتمع فرهنگی شهید مدرس این شهرستان برگزار شد گفت: در شهرضا هنرمندان بسیار زیادی وجود دارند که هر کدام در رشته هنری خود یک مهارت ویژه ای برخوردار هستند اما به دلیل محدودیت ها امکان تهیه مستند از ۴۰ نفر آن ها وجود داشت.

محمد علی اباذری با بیان اینکه هنر در بانوان شهرضایی هم رشد چشم گیری داشته،تصریح کرد: امیدواریم در پروژه های بعدی بتوانیم در سطح گسترده تر مستند سازی از هنرمندان شهرضایی به ویژه بانوان را انجام دهیم.

دبیر چهل چراغ فروزان گفت: مستند هایی که هم اکنون در مراحل پایانی ساخت خود قرار دارد، طی ۲ ماه با همکاری ۴ گروه تصویر برداری تهیه شده و به زودی در قالب لوح فشرده توزیع می شود.

وی هدف از ساخت مستند از زندگی هنرمندان شهرضایی را معرفی آنها در سطح شهر و الگو قرار گرفتن هنرمندان برای افراد فعال در زمینه هنری برشمرد.

دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرضا افزود: در حال حاضر پیگیر پخش مستند ها از صدا و سیما هستیم و انتشار آنها در قالب فیلم های کوتاه در فضای مجازی نیز در دستور کار است.

وی  با بیان این که تاکنون فقط ۲۰ درصد از هنرمندان شهرضایی شناخته شده و بسیاری از آن ها گمنام هستند خاطر نشان کرد: شهرضا باید به عنوان شهری که زادگاه و محل زندگی هزاران هنرمند است به خوبی معرفی شده و از ظرفیت های آن استفاده شود.

دبیر جشنواره چلچراغ هنر شهرضا با اشاره به ضرورت معرفی هنرمندان ادامه داد: ظهور نیافتن هنر هنرمندان مانند چیده نشدن میوه رسیده از درخت بوده که زحمات هنرمند را به هدر می دهد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.