سرویس: اجتماعی ۱۲:۴۹ - شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

لارگانی

نماینده هم اگر تخلف کرد باید برکنار و اخراج شود

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: متأسفانه قاطع برخورد نکردن باعث می شود تخلفات زیاد شود؛ در شورای اصفهان کسانی هستند که به صورت رسمی در حال کاسبی کردن هستند.

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به رواج فساد اقتصادی و اخلاقی در کشور اظهار کرد: یکی از دلایلی که این گونه فسادها رواج پیدا کرده قاطع برخورد نکردن با متخلفان است؛ اولین اختلاس ۱۲۷ میلیارد بود و وقتی ملاحظه کاری باشد این گونه اختلاس ها به وجود می آید.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان ادامه داد: گاهی گفته می شود تخلفاتی که مثلاً در سال ۱۳۹۶ انجام شده در سال ۱۳۹۷ برگردانده شود که طبیعتاً با کمال میل شخص این کار را انجام می دهد، چرا که دیگر این پول ارزش سال قبل را ندارد.

وی در مورد حاشیه ها و صحبت های یکی از اعضای شورای شهر اصفهان، بیان کرد: اگر شورا و نمایندگان تخلفاتی انجام دادند باید بدون این که جلسه رسیدگی برگزار شود آن ها را برکنار کرد؛ انتظار داشتیم فرد خاطی بدون برگزاری جلسه برکنار شود، البته باید در درجه اول خود فرد استعفا می داد و می گفت من نباید این جایگاه را اشغال کنم و نیاز به جلسه نبود.

موسوی لارگانی خاطر نشان کرد: متأسفانه همین گونه روش ها و برخوردها باعث می شود تخلفات زیاد شود؛ در شورای اصفهان کسانی هستند که به صورت رسمی در حال کاسبی کردن هستند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: مجلس نمی تواند بر انتخابات شوراها به خوبی نظارت کند و نیاز به راهکار دیگری است؛ نماینده اگر ناظر شد نمی تواند به خوبی و بنا بر شایستگی افراد این کار را انجام دهد.

وی در پایان معتقد بود: چرا باید یک نماینده در مجلس چهار سال مصونیت داشته باشد و کسی نتواند به او اعتراض کند؛ نماینده هم اگر تخلف کرد باید برکنار و اخراج شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.