شهرضا نیوز

پارک ها را امن کنیم

کدخبر: 136403
۱۳۹۸/۰۲/۱۴ در ساعت ۱۰:۳۰

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سیف‌الله یعقوبی در جلسه ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با اشاره به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان و مقدمه سازی برای ورود به این ماه گفت: ماه شعبان مقدمه ای برای ورود به ماه مبارک رمضان بوده و این ماه فرصتی برای توجه بیشتر به قرب الهی است.

وی امر به معروف و نهی از منکر را از موارد فراموش شده دانست و گفت: اگر کسی با زبان نرم با افراد صحبت کند حتما می‌ تواند جلوی بسیاری از منکرات را بگیرد. نمی دانم چرا این مهم در جامعه کم رنگ شده است ؟
امام جمعه شهرضا همچنین به وضعیت پارک ها و امنیت آنها خاطر نشان کرد و گفت: پارک ها باید مکانی امن برای حضور خانواده ها باشد. گاهی خبرها به گوش ما می رسد که یک پارک امنیت کافی را ندارد و در آن یک خانواده نمی توانند با اطمینان در آن به تفریح بپردازند. نیروی انتظامی شهرضا باید فکر اساسی بکند، باید با تدبیر وارد میدان شود و امنیت را به پارک ها برگرداند.
حجت‌الاسلام یعقوبی گفت: با گرم شدن هوا مردم در پارک ها حضور پیدا می کنند و باید امنیت و آرامش برای خانواده ها فراهم شود تا مردم با آرامش در پارک ها حضور پیدا کنند.
وی نظارت بیشتر بر بازار شهرستان را ضروری دانست و افزود: نایاب شدن بعضی اقلام و کالاهای ضروری یا تفاوت در قیمت اجناس عرضه شده، سبب ناراحتی شهروندان شده است.
امام جمعه شهرضا گفت: باید پیش از اعتصاب و اعتراضات صنفی به مطالبات مردم توجه شود و وعده های داده شده به مردم توسط مسئولان تحقق یابد.
حجت‌الاسلام یعقوبی با انتقاد از برگزار نشدن جشن بزرگ نیمه شعبان توسط شهرداری شهرضا گفت: برگزار نکردن این جشن با توجیه کمک به سیل‌زدگان، پذیرفته نیست.
وی تصریح کرد: هیأت‌های مذهبی شهرضا هم به سیل‌زدگان کمک کردند و هم سالروز ولادت امام زمان(عج) را به بهترین شیوه برگزار کردند.

در ادامه ایشان به گام دوم اشاره کرد و افزود : بیانیه گام دوم انقلاب یک رساله علمی و عملی برای توسعه کشور است که باید در سطوح مختلف جامعه تبیین و تشریح و سپس با اتخاذ تدابیر اصولی در برنامه ریزی ها هر چه زودتر عملیاتی و اجرایی شود