سرویس: بین الملل ۱۷:۳۹ - دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۲

پاپ فرانسیس با نتانیاهو دیدار نخواهد کرد

یک دیپلمات واتیکانی، روز یکشنبه، تأکید کرد بر خلاف آنچه که دفتر نخست وزیری اسرائیل در ۱۶ اکتبر اعلام کرده بود، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم دیدار نخواهد کرد.

به گزارش شهرضا نیوز  به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام دیپلمات در واتیکان تأکید کرد، بر خلاف آنچه که دفتر نخست وزیری اسرائیل در ۱۶ اکتبر اعلام کرده بود، پاپ فرانسیس با بنیامین نتانیاهو در روز چهارشنبه آینده دیدار نخواهد کرد.

این منبع با بیان اینکه بر خلاف آنچه که نتانیاهو پیشتر گفته بود با پاپ فرانسیس روز چهارشنبه آینده در واتیکان دیدار خواهد کرد، افزود:« این دیدار انجام نخوهد شد؛ زیرا موعد دیدار با پاپ، بایستی براساس برنامه زمانی وی تعیین شود.»

از سوی دیگر، سخنگوی دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه این دیدار، نخستین دیدار این نتانیاهو با پاپ فرانسیس خواهد بود، از هرگونه اظهار نظر درخصوص لغو این ملاقات، خودداری کرد.

لازم به ذکر است، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، پنجشنبه گذشته، با پاپ فرانسیس در واتیکان دیدار و وی را برای سفر به سرزمین مقدس در فلسطین اشغالی دعوت کرد.

منبع : تسنیم

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.