سرویس: اجتماعی ۱۹:۰۷ - جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

میناپور:

قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در بهترین وضعیت و آمادگی کامل قرار دارند.

فرمانده گروه ۲۲ توپخانه ارتش با بیان اینکه کارشناسان نظامی غرب باید از گذشته درس عبرت بگیرند گفت: قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در بهترین وضعیت و آمادگی کامل قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری شهرضانیوز، سرهنگ شهرام میناپور در مراسم رژه روز ارتش با بیان بخشی از تاریخچه فعالیت‌های ارتش در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در سال‌های نخست پس از پیروزی انقلاب مقابله با تجزیه‌طلبان و نیروهای کومله و ضد انقلاب و پس از آن رویارویی با ارتش متجاوز عراق از مهمترین عرصه‌های خدمت ارتش به کشور و مردم ایران بوده است.

وی ادامه داد: امروز توان بازدارندگی ارتش به مرحله‌ای رسیده است که هیچ نیروی خارجی توان مقابله با آن ندارد و همه تحرکات دشمنان در منطقه زیر نظر نظامیان این نیرو قرار دارد.

فرمانده گروه ۲۲ توپخانه ارتش با بیان اینکه دشمنان دیگر امکان تجاوز نظامی به ایران را ندارند یادآور شد: در دوران پیروزی انقلاب دشمنان به تصور تضعیف ارتش و کاهش توان مقابله‌ای آن به ایران حمله کردند، اما با مقابله قاطع ملت و فرزندان ایران در نیروهای مسلح و ارتش مواجه شدند. امروز دیگر آن تعدی‌ها قابل تکرار نیست و کوچکترین خطای دشمن با بزرگترین پاسخ نیروهای مسلح مواجه خواهد شد.

میناپور با بیان اینکه مهمترین ویژگی نیروهای ارتش ولایتمداری و اطاعت از فرمانده کل قواست اظهار کرد: استقرار امنیت همه جانبه از دستاوردهای نیروهای مسلح است. رشادت‌های رزمندگان در طول دوران دفاع مقدس به دشمنان فهماند که هرگز نمی‌توانند اهداف خود را با زبان زور و اجبار به ملت ایران تحمیل کنند.

 

 

تقدیم ۳۰۰ شهید و ۵۰۰ جانباز در دوران دفاع مقدس

وی با بیان اینکه کارشناسان نظامی غرب باید از گذشته درس عبرت بگیرند تصریح کرد: قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در بهترین وضعیت و آمادگی کامل قرار دارند.

فرمانده گروه ۲۲ توپخانه ارتش با اشاره به نقش مؤثر این یگان در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: نیروهای این یگان از خردادماه ۱۳۵۹ در مناطق «بستان»، «آبادان» و «خرمشهر» مستقر و آماده مقابله با تهاجم احتمالی دشمن شدند.

میناپور اضافه کرد: نیروهای گروه ۲۲ توپخانه ارتش شهرضا در طول دوران دفاع مقدس با تقدیم بیش از ۳۰۰ شهید، ۵۰۰ جانباز و ۵۰ آزاده و شرکت در ۱۶ عملیات از جمله «فتح‌المبین» و «ثامن‌الأئمه» در مقابل دشمن مجاوز عراقی ایستادگی کردند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.