سرویس: اجتماعی ۱۸:۴۰ - پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸

سالگرد شهادت شهید سید جمال طباطبایی

به گزارشپایگاه خبری تحلیلی شهرضا نیوز، شهید «سید جمال طباطبایی» ۲ آذر ۱۳۳۹ چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام ۲۳ فروردین ۱۳۶۶ طی عملیات کربلای ۸ به درجه رفیع شهادت نائل آمد. متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در […]

به گزارشپایگاه خبری تحلیلی شهرضا نیوز، شهید «سید جمال طباطبایی» ۲ آذر ۱۳۳۹ چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام ۲۳ فروردین ۱۳۶۶ طی عملیات کربلای ۸ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

اذن للذین یقاتلون بانهم ظلموا و ان الله علی نصرهم لقدیر

رخصت جنگ با دشمنان به جنگجویان اسلام داده شده، زیرا آن‌ها از دشمن ستم کشیده و خدا بر بردباری آن‌ها قادر است. به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و به نام یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولی‌ العصر (عج) و با درود فراوان بر رهبر کبیر انقلاب امید مستضعفان جهان امام خمینی و با دعای فراوان و آروزی موفقیت بر پیروزی کامل بر کفر جهانی از خداوند منان بر رزمندگان اسلام و با حمد و سپاس فراوان خداوند منان که با رهبری عطا فرمود که کشتی بزرگ اسلام را به ساحل نجات رساند و خداوند متعال را شکر گذاریم که نعمت بزرگ جنگ را بر ما ارزانی داشت و ما در بوته آزمایش قرار داد و الحمد الله که این نعمت شامل حال من شد و توفیق شرکت در این جنگ را عطا کرد.

در صدراسلام و زمان امام حسین (ع) خون‌های فراوانی برای تداوم بخشیدن کلمه لا اله الا الله محمد رسول الله ریخته شد و خون این کلمه مساوی است با نابودی کفر جهانی و اگر در این رابطه کوچکترین کم کاری و سستی از هر کس بشود در روز قیامت از سر تقصیرات او هیچ کدام از شهدا نخواهند گذشت از هر گونه تفرقه و جدایی به هر صورت بپرهیزید و دست برادری به هم دهید که دشمن از وحدت ما لرزان و هراسان است.

استدعا دارم رهبر عظیم الشان و فرزند زهرا (س) این دلسوخته اسلام و نایب امام زمان (عج) را در تمام امور تنها نگذارید، چون کلامش کلام خداست جنگ را با قوت هر چه تمام‌تر ادامه دهید و از ملت عزیز خواستارم که حقشان را به این حقیر ببخشند که بتوانم خدمتگذار خوبی برای آن‌ها باشم از کلیه برادران سپاه و بسیج استدعا دارم که اطاعت بیشتری از فرماندهی داشته باشند و هر چند به ضرر خودشان باشد من در جهاد اکبر یعنی جهاد با نفس و خودسازی را فراموش نکنید پشت سر امام عزیز بمانید، چون انقلاب ما به خاطر خدا و به دست ولایت فقیه بوده و هست و ثبات آن به دست ولایت فقیه است و بس. ان‌شاءالله»

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.