سرویس: اجتماعی ۱۸:۰۳ - پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸

تنها یک مرکز بومگردی دارای پروانه بهره‌برداری در شهرضا فعال است

تنها یک مرکز بومگردی دارای پروانه بهره‌برداری در این شهرستان وجود دارد در حالی که برای حدود ۱۲ مرکز نیز تقاضا داده شده و متقاضیان یا پیگیر مراحل اداری آن هستند یا فعلا از ادامه پیگیری منصرف شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرضا نیوز  رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرضا اظهار کرد: بررسی آمار اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و تنها مرکز بومگردی دارای مجوز شهرستان نشان می‌دهد که در نوروز امسال حدود ۵۰۰ گردشگر خارجی از اماکن تاریخی شهرضا بازدید کرده‌اند.

 تصریح کرد: این گردشگران از کشورهای آلمان، انگلستان، آمریکا، استرالیا، لهستان، سنگاپور و کشورهای همسایه ایران بوده‌اند.

ثریا صنایعی با بیان اینکه از ۳۰۰ اثر ارزشمند تاریخی شناخته شده در شهرضا ۵۰ اثر ثبت ملی شده است خاطرنشان کرد: بیشترین شمار گردشگران از امامزاده شاهرضا و پس از آن از اماکن تاریخی شهرستان نظیر برج‌های کبوتر، قلعه امین آباد، بازار تاریخی، قلعه دهک و مسجد جامع دیدن کردند.

وی با تأکید بر اهمیت مراکز بومگردی در توسعه گردشگری یادآور شد: اکنون تنها یک مرکز بومگردی دارای پروانه بهره‌برداری در این شهرستان وجود دارد در حالی که برای حدود ۱۲ مرکز نیز تقاضا داده شده و متقاضیان یا پیگیر مراحل اداری آن هستند یا فعلا از ادامه پیگیری منصرف شده‌اند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرضا تصریح کرد: با افزودن شرایطی مانند الزام به داشتن مدرک کارشناسی یا تسلط به زبان انگلیسی برای تأسیس مراکز بومگردی، افراد توانمندتر در این حوزه فعالیت خواهند کرد در این صورت خدمات بهتری به گردشگران ارائه می‌شود که قطعا در افزایش شمار آنان مؤثر است.

اتمام خبر/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.