سرویس: اجتماعی ۱۷:۰۲ - پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸

کشف و معدوم سازی بیش از ۷۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در شهرضا

۷۳۷ کیلوگرم انواع مواد غذایی و نوشیدنی فاسد و تاریخ مصرف گذشته از اماکن عرضه مواد غذایی کشف و معدوم سازی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرضا نیوز، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرضا در جمع خبرنگاران،بیان کرد: در طول سال از واحدهای صنفی و مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی بازرسی می‌شود، اما طرح ویژه نوروزی از ۲۸ اسفندماه ۹۷ آغاز و تا ۲۰ فروردین ۹۸ ادامه داشت.

وی از کشف و معدوم سازی ۷۳۷ کیلوگرم انواع مواد غذایی و نوشیدنی فاسد و تاریخ مصرف گذشته از اماکن عرضه مواد غذایی این شهرستان خبر داد و افزود: در این مدت بیش از یک هزار و ۸۷۰ مرحله بازدید و ۳۸ مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی و مراکز عمومی و بین‌راهی و همچنین عرضه کنندگان انواع مواد غذایی و نوشیدنی انجام شد.

حجت الله تنهایی خاطرنشان کرد: در مدت فعالیت اکیپ نوروزی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، ۴۹۴ مورد آزمایش سنجش کلر آزاد باقیمانده در آب و ۱۵۰ مورد نمونه‌برداری آب از استخر شنا و آب شرب انجام شد.

تنهایی از دریافت ۲۸ گزارش تخلف مردمی از طریق سامانه ۱۹۰ و تشکیل ۱۹ پرونده قضایی تخلف بهداشتی در این شهرستان خبر داد و افزود: در این مدت ۸۰۸ کارت بهداشت برای تولیدکنندگان و فروشندگان موادغذایی صادر شد در حالی که چهار باب از این مراکز و یک مرکز بین‌راهی به علت تخلفات بهداشتی تعطیل شدند.

 

 

اتمام خبر/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.