سرویس: اجتماعی ۲۱:۳۶ - شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

شهرضای سفید رو شد.

بارش نخستین برف زمستانی در شهرضا باعث خوشحالی مردم شهرستان شهرضا گردید. همچنین رییس اداره هواشناسی در این رابطه گفت: بارش برف که از ساعات اولیه صبح آغاز شده تا اواخر وقت امروز ادامه دارد.

ستار سبزه‌علی در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز از شهرستان شهرضا، با اشاره به آغاز بارش برف در این شهرستان، اظهار کرد: از آغاز بارش برف در ساعات ابتدایی صبح امروز تاکنون در شهرستان سه سانتی‌متر برف باریده و آب حاصل از آن نیز دو میلی‌متر بوده است.

رییس اداره هواشناسی شهرضا یادآور شد: مجموع بارش برف و باران در شهرستان از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون ۱۰۲ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر و نسبت به میانگین بلندمدت ۲۰ درصد افزایش داشته است.

سبزه‌علی خاطرنشان کرد: با خروج سامانه ناپایدار فعلی از منطقه، افت محسوس دمای هوا بین شش تا ۹ درجه اتفاق می‌افتد و برودت هوا، امشب و فردا وضعیت جوی منطقه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: به کشاورزان و باغداران منطقه هشدار داده شده تا تدابیر لازم مانند استفاده از بخاری باغی را بکار گیرند، زیرا سرمازدگی، شکوفه‌ها و درختان را تهدید می‌کند.

رییس اداره هواشناسی شهرضا گفت: با کاهش برودت دما و افزایش گرمای هوا از روز دوشنبه، وضعیت جوی نسبتا پایدار در منطقه حاکم می‌شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.