سرویس: اجتماعی ۲۰:۵۱ - پنج شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۷

مرامنامه دانش آموزان شهرضایی برای رسانه

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا گفت: “مرامنامه رسانه ای من و والدینم در فضای مجازی” برای نخستین بار در ایران توسط دانش آموزان شهرضایی و در حضور والدین رونمایی و امضا شد.

به گزارش شهرضانیوز، محمدمهدی مولاییان ظهر امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری سلسله همایش‌های “مدیریت رسانه در خانواده”، با حضور “محمدرضا کشانی”، کارشناس‌ارشد رسانه و مدرس دانشگاه، یادآور شد: این همایش‌ها از دی‌ماه امسال و به مدت شش هفته با هـدف ارتقای سطح سواد رسانه‌ای خانواده‌ها و با تاکید بر بروزرسانی اطلاعات والدین در فضای مجازی و آموزش مدیریت استفاده صحیح از آن به نوجوانان دختر برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: آشنای والدین با مفهوم رسانه، انواع و کاربردهای آن، اهداف رسانه‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی و چگونگی کنترل و نظارت بر نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی از دیگر محورهای این همایش‌ها است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا خاطرنشان کرد: نوجوانان دختر والدین شرکت‌کننده در این همایش‌ها نیز با موضوعاتی همچون مدیریت مصرف و رژیم رسانه، فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی، حریم خصوصی، گروه‌های دوستیابی و معضلات و مسائل آن آشنا شدند.

مولاییان ایجاد تالار گفتمان نوجوانان و شرکت‌کنندگان را از مزایای برگزاری این همایش‌ها برشمرد و تصریح کرد: ۱۵ دبیرستان دخترانه از بین مدارس شهرضا برای شرکت در این طرح آزمایشی انتخاب شدند.

وی از توزیع ۲۰ جلد کتاب در این همایش‌ها بین والدین و دانش آموزان خبر داد و اظهار کرد: تلاش می‌کنیم با پخش کلیپ‌های آموزنده ، معرفی کانال‌ها و سایت‌های مفید و ارزشمند و برگزاری مسابقات مختلف در زمینه تحلیل محتوای فیلم‌های کوتاه آموزشی و بیان نقطه نظرات، چالش‌ها و دغدغه‌های ذهنی نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی به کاهش آسیب‌های موجود در این زمینه کمک کنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا خاطرنشان کرد: به دنبال اجرای این طرح آموزشی، در یک رویداد فرهنگی ویژه برای نخستین بار در استان اصفهان تست اعتیاد رسانه به صورت عمومی برای شرکت کنندگان و پایش نتایج آن انجام شد و سپس از “مرامنامه رسانه ای من و والدینم در فضای مجازی” رونمایی شد.

وی تصریح کرد: این مرامنامه توسط “نگار رضایی” به نمایندگی از سوی دانش آموزان قرائت شد و سپس مسئولان حاضر در جلسه آن را امضا کردند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.