سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۵۰ - چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷

جلسه انجمن کتابخانه ها در کتابخانه علامه طباطبایی شهرضا

ثروت واقعی هر کشوری منابع زیر زمین آن نمی باشد بلکه انسان های فرهیخته و شایسته آن کشور هستند.

شهرستان شهرضا با پشتوانه بزرگی که در امر پرورش عالمان بزرگ دارد، در امر فرهنگ مطالعه و سطح دانش عمومی، فراخوانها و جشنواره های فرهنگی بسیاری نیازمند است. شهرضا در امر تولید علم سودمند باید در استان اصفهان حرف اول را بزند.

به گزارش شهرضانیوز، فرماندار شهرضا پس از خوش آمد گویی به مدیر کل محترم و اعضای حاظر در جلسه گفت: ثروت واقعی هر کشوری منابع زیر زمین آن نمی باشد بلکه انسان های فرهیخته و شایسته آن کشور هستند.
ما اگر خواهان کشور توسعه یافته، پیشرفته و مدینه فاضله هستیم هیچ راهی نداریم الا اینکه از دروازه کتاب و کتابخوانی گذر کنیم. دانایی در لابلای ستون تجربیات و تراوشات فکری انسان های فرهیخته بدست خواهد آمد.
در این جلسه رفیعی نژاد خطاب به آقای هلاکویی گفت: ماجلسه ای وزین تر ازاین جلسه از لحاظ وضع کیفی تا به الان نداشته ایم ؛ بنابر این تمام نخبگان شهر دور این میز کوچک جمع هستند اگر قرار است کار مثبت و اقدامی ماندگار انجام بگیرد حتما توسط این افراد انجام خواهد گرفت. دیگر نخبگان و فرهیختگانی هم هستند ولی اینها به عنوان نماینده فرهیختگان شهر جلوه گری میکنند.

رفیعی نژاد در پایان افزود : اگر کتاب و کتابخوانی در جامعه کمرنگ بشود هم هویت ملی آسیب دیده هم جامعه ای سطحی خواهیم داشت و اولین استخدام من در کتابخانه بوده و از افتخارات زندگی من می باشد.
نویسنده: حامد رضایی

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.