سرویس: ادارات ۲۰:۵۳ - دوشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۷

برای مجلس :

سکوت نماینده مجلس، توهین به مردم است

مجلس شورای اسلامی، به فرموده امام باید عصاره فضایل ملت و راس امور باشد و نمایندگانی که به کرسی خانه ملت تکیه می زنند، شأنی جز وکالت و خدمتگزاری مردم ندارند و نخواهند داشت و از آنان رفتار عاقلانه و متین انتظار می رود.

چند روزی است که حال و هوای فضای مجازی کشورمان ناخوش است، آن هم نه به خاطر سانچی، زلزله کرمانشاه، برخورد قطار یا آتشسوزی پلاسکو. بلکه به خاطر توهین و ناسزا گویی یک نماینده مجلس به مردمش و مردمان ایران، ناخوش است. نماینده ای که برای احقاق حق مظلومان با رأی مردم شهرش، بر روی صندلی تکیه زده که دو پایه آن بر روی احکام الهی و دو پایه دیگر آن بر روی نفس اماره استوار است.  حوادث جانکاه سانچی و امثال آن تنها جان انسان ها را به پرواز درآورد، اما حادثه ناسزاگویی نماینده یک ملت علاوه بر اینکه جانکاه است، قربانی شدن نظام عدل انسانی و اسلامی ایران بزرگ را در پی داشت. نماینده ای که فقط در شرایط زمانی خاص و برای اهداف غیره مردم بر روی صندلی سیاه بهارستان تکیه می زند و تنها در پی غرق شدن در دنیای خود می باشد، همان بهتر که او را از نظام جامعه مردم اندیشمند و فهیم بیرون انداخت.

اینک مردم بیدار تر از هر لحظه شما را زیر نظر دارند. ما جوانان شهرضا از کسانی که پای به راه مجلس دارند، درخواست داریم، محکم و استوار روبروی این بی و بند و باری های مجلس بایستند و علم تطهیر مجلس را از ته مانده های افکار روشنفکرنماها و تعصب اندیشان پاک کنند و اگر احتمال پاک شدن نمی دهند، خود را از گردونه مجلس با استعفا خارج کنند، و در قلب مردم و در میدان بندگی خداوند، به زندگی خود ادامه دهند. اما اگر چنین نشد، باید افسوس خورد که چرا دستان خدمتگزاران مردم به این کار نمی رود و این نوع برخوردها را با اغماض می نگرند.

در آخر سخن کوتاه می کنیم و یادی از جمله شهید آیت الله مدرس می اندازیم که فرمود: شماها می ترسید، چون یا چیزهایی دارید که نگرانید آنها را از دست بدهید، یا چیزهایی ندارید و در پی به دست آوردن آنها هستید. من که نمی خواهم چیزی داشته یا به دست بیاورم، وقتی نه ترس هست نه طمع، من راحت حرفم را می زنم.

نون والقلم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.