سرویس: اخبار شهرضا ۲۲:۳۲ - جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷

فرهاد عرب:

دهه وقف، دهه ای پر خیر و برکت

به مناسبت دهه ی وقف دیداری با فرهاد عرب، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا حاصل گردید که در این دیدار، فرهاد عرب به برنامه های دهه ی وقف اشاره کرد و آنها را شروعی برای ایجاد خیر و برکت در شهرضا اعلام کرد.

به گزارش شهرضانیوز، فرهاد عرب ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) و همچنین تبریک به مناسبت دهه وقف بر مردم شهید پرور شهرضا و تمام خیر اندیشان، برنامه های دهه وقف را جامع خواند و گفت: دهه وقف از ۱۵ آبان شروع می گردد و ترویج فرهنگ وقف باعث رفع نیازهای جامعه در عرصه های مختلف زندگی می باشد.

پیامبر اکرم به عنوان اولین واقف، خودشان در سال هفتم هجری اولین وقف را انجام دادند.اولین وقفی که توسط پیامبر صورت گرفت، وقف باغ های هفتگانه بود که متعلق به مردی یهودی بود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه با اشاره به حدیث پیامبر سه چیز را دارای ثواب ثامت و مستمر خواند و گفت: در حدیثی از پیامبر داریم که سه چیز بعد از فوت هر انسانی ثوابش به آن بر می گردد. یکی صدقه جاریه، دومی علمی که هر شخص از خود بر جای بگذارد و سومین مورد فرزند صالح است. در این حدیث صدقه جاریه همان وقف است.

فرهاد عرب گستردگی اجرائیات و ترویج فرهنگ وقف در سطح جامعه ۵ محور خاطرنشان کرد و گفت: در راستای ترویج فرهنگ وقف اداره اوقاف و امور خیریه، وقف مشارکتی  مشارکتی را ایجاد کرده است که این وقف مشارکتی باعث می شود بسیاری از خانواده هایی که در سطح پایین جامعه هستند، بتوانند در این اصل سعادتمند شریک شوند.

ما در شهرستان شهرضا گستردگی و اجرائیات وقف را به مدت ۵ محور جلو بردیم که عبارت اند از:

۱٫احیاء و بازگرداندن از اراضی موقوفه شهرستان به ارزش ۶۵هزار متر مربع که در تصرف اشخاص حقیقی بوده است.

۲٫احیاء و شناسایی قسمتی از موقوفه شیخ شاهنظر به متراژ ۲۰ هزار متر مربع به ارزش ۲۰ میلیارد ریال

۳٫اخذ اسناد مالکیت بزرگ ترین موقوفه شهرستان به مساحت ۴۰۰هزار متر مربع

۴٫رونمایی از طرح جامع استان، آستان مقدس امامزاده شاهرضا تا پایان سال جاری

۵٫در راستای طرح ملی حفظ قرآن کریم و تحقق منویات مقام معظم رهبری اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا در سال جاری اقدام به فعال سازی ۲۳۶کلاس طرح ملی حفظ قرآن کریم با حضور ۴۷۹۶قرآن اموز در سطح شهرستان شهرضا و دهاقان

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.