سرویس: اجتماعی ۱۹:۱۴ - جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷

استاد حسن رحیم پور ازغدی در برنامه جاذبه ؛

نماز جمعه بجای تریبون روخوانی تقویم، به لرزاننده تن مفسدان تبدیل شود/نتیجه ترساندن طلاب و دانشجویان انقلابی از نهی منکر زوال انقلاب خواهد شد.

چندی پیش در ایام شکوهمند اربعین حسینی استاد حسن رحیم پور ازغدی با حضور در برنامه جاذبه که از شبکه افق پخش می شد به تشریح معارف اهل بیت (ع) پرداختند. مطلب زیر متن بخشی از بیانات ایشان است که به بهانه ایام شهادت امام حسن مجتبی (ع) منتشر شده است. این استاد حوزه و دانشگاه در بخشی از بیانات خود به تشریح حرکت و صلح امام حسن (ع) و عوامل تحمیل صلح بر آن حضرت و از طرف دیگر تطبیق آن با مصادیق امروزی سخن گفته است که از نظر می گذرانید:

یک عده به امام حسن(ع) فرمودند شما حقی و معاویه باطل اما ولش کنید بگذارید هزینه ندهیم؛ معاویه تعهد داده است و او به آن ها عمل خواهد کرد؛ آن زمان هم برجام بوده است. در حالیکه معاویه آمد پیمان را پاره کرد و انداخت زیر پایش و گفت تعهدی که با حسن بن علی (ع) بستم تمام شد. حسن و حسین(ع) به دین شما کار دارند و من به دین شما کاری ندارم . هر کاری دلتان می خواهد بکنید فقط مزاحم من نشوید. سیاسی نباشید و با حکومت کاری نداشته باشید بعد هر غلطی خواستید بکنید.

معاویه شروع کرده بود و کاخ های سبز را ساخته بود در زمان خلیفه دوم؛ به خلیفه دوم گفتند که معاویه کاخ سازی می کند، جریان چیست؟ گفت بگویید در حج بیاید ببینم چه می کند. بعد که معاویه را دید به او گفت چه خبر است؟ کاخ می سازی؟ معاویه جواب داد من برای اسلام کاخ سازی می کنم. برای عزت اسلام کاخ می سازم. آن طرف ما همسایه ما امپراتوری روم است. آنان کاخ دارند ما که نباید مقابل آن ها ذلیل بشویم. من آنجا کاخ هایی ساخته ام که رومیان وقتی می آیند دهانشان باز بماند.

باید بگویند ببینید اسلام از ما جلو زد. خلیفه دوم هم متاسفانه گفت اگر برای اسلام است عیب ندارد. الان هم می گویند دیگر … برای عزت اسلام فلان کنیم. حقوق های نجومی بدهیم. الان در سفارت خانه ها که این همه حقوق می گیرند بپرسید شما چه کار می کنید؟ دیپلماسی ات کو؟ دیپلماسی اقتصادی ات کو؟ این رفتار معاویه بود اما امیرالمومنین (ع) فرمود عزت اسلام به این است که دیگران بیایند و ببینند حاکمانش مثل بردگان و فقرا در خانه های گلی زندگی می کنند . اصلا تفاوت ما با آن ها این است که آنها دنبال شکوه مادی اند و ما دنبال شکوه معنوی . این است شکوه.

امیرالمومنین شکوه را این معرفی می کند : داشتند آستینشان را باد می زدند در حالیکه خلیفه بودند قنبر آمد گفت آقا نماز جمعه است. (نماز جمعه این است که تمام دزدان ، اختلاسگران و فسقه از آن بترسند نه اینکه بگویند حالا این هفته هم گذشت. در نماز جمعه می آیند مناسبت ها را از تقویم می خوانند ، خب این تقویم را ما در منزلمان هم داریم . نماز جمعه باید تن جریان های ضد اخلاق و مفاسد را بلرزاند). قنبر آمد گفت نماز جمعه است آقا فرمودند من یک پیراهن بیشتر ندارم شسته ام بگذار خشک شود بعد برویم. و این مشی یک حاکم روستا نیست بلکه خلیفه بزرگترین حکومت آن زمان است.

عمر و عاص گفت این خلیفه که روی کار آمده ما را لخت خواهد کرد و هرچه جمع کردیم خواهد گرفت. اینها بودند که می گفتند علی افراطی و خشک و غیر قابل انعطاف است.

 

خب این دو جور نماز جمعه است این دو جور منبر دینی است. من در فیضیه به دعوت خود حوزه و مسئولان رفتم ، هزاران طلبه و فاضل آمده اند آنجا ، همه شعارشان عدالت اقتصادی و دفاع از محرومان و گرفتاران ، مبارزه با فساد اقتصادی  بود یک مرتبه یک تابلو را علم کردند و چه سر و صدایی راه انداختند.

 

طلبه را نباید ترساند، اگر طلبه و دانشجوی انقلابی را بترسانی ، امر به معروف و نهی از منکر و مطالبه نکند این انقلاب فردا نخواهد ماند. حتی اگر اشتباه می کنند باید اجازه دهید اشتباه کنند. ارعاب می کنند، تهدید می کنند و … مگر چه گفتند ، گفتند ما آخوند طرفدار مستضعفیم نه طرفدار سرمایه دار، ما آخوند طرفدار توده های مردمیم.

 

بعضی دوستان می گویند فاصله بین پیامبر تا امام حسین مگر چقدر بود که در این نیم قرن سر نوه پیامبر را بریدند؟ این فاصله که ۵۰ سال بود ما در جامعه خودمان از رفتن امام تا امروز ۳۰ سال گذشته است، ۲۰ سال دیگه تا کربلا وقت داریم. با بعضی فرمان ها ما اگر برویم ۲۰ سال آینده کربلا در ایران به صورت طبیعی اتفاق خواهد افتاد .

 

یعنی طوری خواهد شد که شما شعار های اول انقلاب را بگویی خواهند گفت این ها افراطی اند این ها تند اند و …. . آقا این حرف ها چیست؟ اصلا ما نظامی را که امر به معروف و نهی از منکر نشود در آن انجام داد را قبول نداریم. اسلام قبول ندارد. امام حسین(ع) قبول ندارد. نظام اسلامی آن نظامی است که پایین ترین انسان عادی اش می رود مقابل بزرگترین مسئول و سوال می پرسد و جواب می گیرد.

بعضی می گویند امام حسین(ع) باشد اما در حد همین روضه و عزاداری و این ها … ولی کاری به راه امام حسین(ع) نداریم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.