سرویس: اخبار شهرضا ۲۳:۳۵ - دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷

گفت و گویی برای اندیشیدن

مدیران جهادی جوان، طلایه داران آینده ای بهتر

شاید برای بسیاری از خانواده ها دغدغه ی اصلی در عرصه پرورش این باشد که مسئولیت پذیری و تدبر در فعالیت های روزمره زندگی فرزندانشان را چگونه تامین کنند.آیا فرزندانشان توانایی لازم را برای هدایت زندگی شخصی خود در دنیای کنونی دارند.
به مناسبت ۱۳ آبان و با طرح چنین دغدغه ای به سراغ مجموعه ای بنام اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی رفتیم که هدف خود را مسئولیت پذیری و مدیر بار آوردن جوانان و نوجوانان قرار داده است.

به گزارش شهرضانیوز سید علی مدنی مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان شهرستان شهرضا، حرکت اتحادیه را یک حرکت انقلابی و نخبه پروری خواند و گفت: رسالت اصلی هر دانش آموزی که به مجموعه می آید، این است که باید نسبت به جامعه و شهر و خود و خانواده و خدای خود مسئولیت پذیر باشد. هر دانش آموزی که به اتحادیه می آید بار سنگینی بر دوش خود می گذارد چراکه این مجموعه محل رفت و آمد شهدایی بوده که اسلام و انقلاب را محور زندگی خود قرار داده بودند

مسئول اتحادیه انجمن اسلامی شهرضا را جزو اولین شهرها در ایجاد این مجموعه خواند و خاطر نشان کرد :در اتحادیه شهرضا دغدغه ی اصلی هر دانش آموزی مسائل علمی و فرهنگی می باشد. رکن علمی اتحادیه را موسسه علمی آینده سازان تشکیل داده است. خیلی ها به اشتباه اتحادیه را یک مجموعه سیاسی معرفی می کنند که این اشتباه است، اتحادیه یک مجموعه انقلابی است و در راستای اهداف انقلاب و باورهای سعادتمند انسانی قدم بر می دارد.

سید علی مدنی برنامه های فرهنگی اتحادیه را پر محتوا و ایده مند خواند و گفت: کارهای فرهنگی صورت گرفته در مدارس که در یک مجموعه صمیمی دانش آموزی تحت عنوان قرارگاه تنظیم می شود و به یاد روزهای جبهه است، از بهترین ها است که محتوای آن را تقویت اخلاق اجتماعی و رفتارهای ارتباطی تشکیل می دهد. اکثر ویژه برنامه هایی که در عرصه فرهنگ موجود است می توان به تمام قد برای معلم، به مناسبت روز معلم،مدرسه انقلاب، کندوی کتاب، لشگر فرشتگان و مداد کم رنگ را نام برد.

در پایان مسئول اتحادیه به تفاوتهای دانش آموزانی که در اتحادیه هستند و کسانی که نیستند اشاره کرد و گفت: اصلی ترین تفاوت در نوع بینش و نگاه مدیریتی این دانش آموزان است. دانش آموزانی که در اتحادیه می آیند خود را مسئول شهر و جامعه و خود می دانند و سعی در بهبود و ارتقا آن دارند. مثلا در خصوص مسائل علمی دانش آموز خودش را مسئول می داند و سعی در بالا بردن سطح علمی خود می شود. و ما با موسسه علمی آینده سازان و مشاوره های آنلاین و آموزش های آنلاین در فضای مجازی به این روند کمک می کنیم.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.