سرویس: اخبار شهرضا ۲۲:۲۷ - پنج شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷

معاون اقتصادی استاندار اصفهان مطرح کرد

اشتغال ۲ هزار نفر در شهرضا در طرح توسعه اشتغال/ اهمال کاری اقتصادی از سوی مدیران شهرضا

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با اشاره به تدوین طرح توسعه پایدار اشتغال استان اصفهان، گفت: در این طرح اشتغال ۲ هزار نفر در شهرضا پیش‌بینی شده است.

به گزارش شهرضانیوز، به نقل از خبرگزاری فارس از شهرضا، محمدعلی شجاعی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا که با هدف رفع موانع اشتغال و سرمایه‌گذاری در شهرضا برگزار شد، با بیان این‌که باید همواره به دنبال پیشرفت و ارتقای جایگاه کشور، استان و شهرستان خود باشیم، اظهار داشت: مدیران باید با دلسوزی و تلاش بیشتری به مردم خدمت کنند، اختلاف و تفرقه مهمترین مانع پیشرفت است، هرکس باید در جایگاه خود، بدون توجه به جناح‌بندی‌های سیاسی برای پیشرفت کشور تلاش کند.

وی با بیان این‌که باید کاری کرد تا آیندگان به وجودمان افتخار کنند، افزود: مقابله با تحریم‌ها انگیزه مناسبی برای توجه به تولید و توان داخلی نیست، زیرا با پایان تحریم‌ها باز هم اقتصاد نفتی و کم‌کاری بر همه بخش‌ها غلبه می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با تأکید بر این‌که بی‌برنامگی در یک دهه گذشته، کشاورزان استان اصفهان را با چالش جدی مواجه کرده است، گفت: باید انگیزه مدیران برای بهبود اوضاع بیشتر شود، کاهش جمعیت روستایی استان اصفهان، ناشی از عدم اجرای توسعه متوازن بوده است.

وی با اشاره به این‌که مهاجرت از روستا به شهر یکی از مشکلات استان اصفهان است، بیان کرد: عدم توسعه متوازن امکانات سبب نارضایتی در بین مردم شده است، باید امکانات را به داخل روستاها ببریم و اجازه ندهیم نیروی کار فعال در روستاها به جمعیت مصرف کننده شهری تبدیل شود.

شجاعی با اشاره به تدوین طرح توسعه پایدار اشتغال استان اصفهان، خاطرنشان کرد: این طرح برای هر شهرستان و با توجه به مزیت‌های آن تدوین شده است، در این طرح اشتغال ۲ هزار نفر در شهرضا پیش‌بینی شده است.

وی با بیان این‌که هیچ چیزی نمی‌تواند توجیه مناسبی برای کم‌کاری در خدمت‌رسانی به مردم باشد، تصریح کرد: شرایط امروز کشور را در سال‌های گذشته بارها رهبر معظم انقلاب با اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی هشدار داده بودند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با بیان این‌که با توجه به تمام نابسامانی‌ها دولت برای همه اقشار مختلف تسهیلات ارائه داده است، تأکید کرد: رتبه‌های جذب اعتبار در شهرضا مناسب نیست و این یعنی حال شهرضا خوب نیست به دلیل این‌که نگاه مدیران نگاه کارمندی است و مسؤولیت‌پذیر نیستیم.

وی با بیان این‌که سیستم بانکی حال شهرضا را بد کرده است، گفت: در مدت ۱۵ روز آینده بانک‌های تسهیلات‌دهنده باید در پرداخت تسهیلات رفع موانع کنند و رؤسای بانک‌ها تسهیلات را جذب کنند.

شجاعی با تأکید بر این‌که یک صنعت‌گر باید به کارگر و تولید خود مشغول شود نه رفع موانع تسهیلات، افزود: زمانی که یک واحد تولیدی تعطیل می‌شود کارگران آن بر سر حاکمیت و دولت سربار می‌شوند.

وی با بیان این‌که عدم مسؤولیت‌پذیری واحدهای تولیدی را با تعطیلی روبه‌رو کرده است، اذعان کرد: بانک‌ها باید بر اساس قوانین و مقررات عمل کنند اما باید تلاش کنند مشکلات و موانع تسهیلات را رفع کنند، افرادی که برای جذب تسهیلات همراهی نمی‌کنند جایی برای مدیریت در شهرضا ندارند.

وی با اشاره به شهرک صنعتی رازی شهرضا، اظهار داشت: با توجه به این‌که این شهرک شیمیایی است باید آتش‌نشانی آن بر اساس مواد شیمیایی این شهرک تجهیز شود، ایمنی شهرک رازی باید از درجه بالایی برخوردار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این‌که اصناف و بازاریان با توجه به وضعیت بازار دولت و حاکمیت را همراهی کردند، افزود: محلی برای نمایش کالاها و خدمات شهرستان شهرضا باید اختصاص پیدا کند.

وی با اشاره به افزایش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهرستان شهرضا، گفت: ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای هر شهری لازم است اما باید توسط خود اصناف و کسبه شهرضا ایجاد شود.

شجاعی با تأکید بر این‌که در راستای افزایش درآمد و کسب ثروت ظرفیت‌های شهرستان شهرضا باید شناسایی شود، ادامه داد: مدیران شهرستان شهرضا باید تمام سعی خود را در زمینه رفع موانع کسب و کار و از میان بردن بروکراسی اداری به کار ببندند به نوعی که زمان صدور مجوز و فرآیندهای اداری برای مشاغل در بخش‌های مختلف اقتصادی به حداقل برسد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.